przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
307500 odwiedzin
Wybieramy sportowca i trenera roku

Tylko do północy 21 lutego możemy zagłosować na sochaczewskiego sportowca i trenera 2015 roku. Zwycięzców czwartej edycji plebiscytu, organizowanego przez Urząd Miejski, poznamy podczas Gali Mistrzów Sportu, która odbędzie się 26 lutego o godz. 17:00 w kramnicach miejskich.

Głosować można za pośrednictwem miejskiego portalu, pod adresem www.plebiscyt.sochaczew.pl. Wyboru dokonujemy spośród 10 nominowanych sportowców i pięciu trenerów, którzy w 2015 roku sięgnęli po najwyższe laury w kilku sztandarowych dla miasta dyscyplinach. Kandydatury zostały zgłoszone do konkursu przez Sochaczewską Radę Sportu.

Jest to już czwarta edycja plebiscytu. Jesienią 2012 roku samorząd miejski ustanowił nagrody i wyróżnienia za osiągnięte wyniki sportowe w krajowym i międzynarodowym współzawodnictwie, po które mogą sięgać nie tylko zawodnicy, ale też trenerzy i inne osoby wspierające sochaczewskie środowisko sportowe. Ludzie od lat angażujący się w trenowanie młodzieży, wspierający sport finansowo, organizujący mecze i zawody, rozsławiający Sochaczew na polskich i zagranicznych arenach mogą być wyróżnieni na kilka sposobów. Są to nagrody finansowe, honorowe wyróżnienia i statuetki oraz tytuły - Sochaczewskiego Sportowca, Trenera i Działacza Roku.

Tytuł Sochaczewskiego Działacza Sportowego Roku przyznawany jest przez burmistrza. Po konsultacji z Sochaczewską Radą Sportu wyróżnia on w ten sposób osobę, która jako działacz klubu sportowego, promotor lub organizator zawodów przyczyniła się do osiągnięcia wysokich wyników przez zawodników sochaczewskich klubów, popularyzacji sportu lub określonej dyscypliny na terenie miasta.

W ubiegłym roku najlepszym sportowcem został zawodnik RC Orkan Sochaczew, Dawid Plichta. Tytuł Trenera Roku również przypadł rugbiście – otrzymał go szkoleniowiec RCO, Jakub Seklecki. Uhonorowany tytułem Działacza Roku został z kolei Arkadiusz Sobieraj z UKS „Orkan-Judo” Sochaczew.

O tym, kto zwycięży w tegorocznym plebiscycie, dowiemy się podczas Gali Mistrzów Sportu w piątek 26 lutego. W trakcie uroczystości burmistrz wręczy także wyróżnienia, listy gratulacyjne oraz stypendia sportowe. Głosowanie na Sportowca i Trenera Roku zakończy się w najbliższą niedzielę. Zachęcamy do wskazywania swoich faworytów na www.plebiscyt.sochaczew.pl.

A A A
16.02.2016
godz.10:29
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt