przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
307490 odwiedzin
Tragiczna środa

Ledwo w mieście wybrzmiała smutna wiadomość o wypadku na południu Polski, w którym życie straciło małżeństwo z Sochaczewa, a już środa 10 lutego przyniosła aż trzy wypadki w najbliższej okolicy. W ich wyniku zginęły dwie osoby, a pięć trafiło do szpitala.

Do pierwszego i jednocześnie najbardziej tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło 10 lutego tuż po godzinie 4.00. Na obwodnicy Sochaczewa pięć osób w wieku od 25 do 29 lat jechało  mazdą od strony Kuznocina w kierunku ronda Żyrardowska. Przed samym rondem, w wyniku niedostosowania prędkości do warunków jazdy, kierowca mazdy stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bok zjeżdżającego ze skrzyżowania TIR-a marki Scania.

Przybyli na miejsce strażacy stwierdzili, że pasażerowie samochodu osobowego są nieprzytomni. Kierowca Scanii nie odniósł żadnych obrażeń. Poszkodowani zostali przekazani zespołom ratownictwa medycznego, które stwierdziły zgon jednej z pasażerek, 29-letniej mieszkanki Sochaczewa. Pozostała czwórka została przetransportowana do szpitala, gdzie mimo udzielenia pomocy medycznej, ze względu na rozległe obrażenia wewnętrzne, zmarł kolejny pasażer mazdy. Dwójka poszkodowanych pozostała w szpitalu w Sochaczewie. Trzecia osoba walczy o życie w szpitalu w Grodzisku Mazowieckim.

Także w środę 10 lutego, tuż przed godziną 12.00, w miejscowości Giżyczki, kierujący Fiatem Dukato nie dostosował prędkości do warunków na jezdni. Z tego powodu stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. W wyniku zdarzenia niegroźnych obrażeń doznał mężczyzna, który siedział na siedzeniu pasażera. Po otrzymaniu podstawowej pomocy medycznej w sochaczewskim szpitalu został zwolniony do domu. Policja prowadzi w tym przypadku postępowanie na okoliczność spowodowania kolizji drogowej.

Do trzeciego zdarzenia doszło po godzinie 12.00. W miejscowości Seroki Parcel kierujący samochodem Scania nie zachował należytej ostrożności podczas skręcania w lewo i uderzył w wyprzedzającą go Skodę. W wyniku uderzenia kierowca samochodu osobowego doznał poważnych obrażeń i został przewieziony do Szpitala w Sochaczewie.

Policja po raz kolejny apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w niesprzyjających warunkach pogodowych. Funkcjonariusze proszą też o niewsiadanie za kierownicę, jeśli czujemy się zmęczeni lub rozkojarzeni. Stosując się do tych prostych rad, możemy uniknąć tragedii.

Sebastian Stępień
sebastian.stepien@sochaczew.pl

A A A
15.02.2016
godz.12:17
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt