przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
245119 odwiedzin
Poseł Małecki o sytuacji w kraju

W ostatni poniedziałek 1 lutego w całej Polsce pod hasłem „Pozwólcie nam pracować” odbyły się konferencje prasowe polityków Prawa i Sprawiedliwości. W Sochaczewie spotkanie z lokalnymi mediami zorganizował poseł Maciej Małecki. 

Wzięli w nim udział również radna Selena Majcher oraz przewodniczący Rady Miasta Sylwester Kaczmarek. Poseł już na wstępie podkreślił, że rząd działa i realizuje program zmian z kampanii parlamentarnej.

- Do tej pory dobrym zwyczajem było dawanie nowemu rządowi stu dni na niezakłóconą pracę. PiS stworzył pierwszy od 1989 r. rząd, który nie miał takiej szansy. Tak naprawdę, uwzględniając przerwę związaną ze świętami i Nowym Rokiem, premier Beata Szydło rządzi około 2,5 miesiąca. Skala ataków na naszych parlamentarzystów jest niebywała - mówił Maciej Małecki. - Sytuacja jest o tyle bulwersująca, że to Polacy dali naszej partii większościowy mandat do rządzenia. To właśnie z Polakami umówiliśmy się na program „Dobrej Zmiany” i konsekwentnie go realizujemy.

Jak stwierdził poseł, obecnie różne grupy interesów tracą swoje wpływy. To one generują ruchy społeczne negujące rządy PiS. Jedną z prób obrony przed nowym porządkiem miała być skarga, w wyniku której premier Szydło musiała tłumaczyć się na forum unijnym.

- Aktywną rolę odgrywa tu Ryszard Petru i działacze Platformy Obywatelskiej. Wykorzystują oni swoje zagraniczne kontakty – powiedział. - Nie zmienia to faktu, że udało nam się przyjąć pierwsze ustawy. Jedną z nich są zmiany dotyczące podatku bankowego, a w drugim kwartale rusza program „500+”. (ap)

A A A
02.02.2016
godz.09:24
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt