przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
239447 odwiedzin
Zatrzymany dzięki interwencji świadka

Godna naśladowania postawa młodego mężczyzny z Sochaczewa pozwoliła na zatrzymanie sprawcy rozboju. Coraz częściej postronne osoby, które są świadkami przestępstw nie pozostają obojętne. Dzięki temu przestępcy tracą poczucie pewności, bo zawsze może być w pobliżu ktoś, kto zareaguje.

Do zdarzenia doszło 20 stycznia, około godziny 14.00. 74 -letnia kobieta, szła jedną z ulic w centrum Sochaczewa.  Nagle podbiegł do niej młody mężczyzna, chwycił za torebkę  z zamiarem wyrwania jej starszej kobiecie. Ta jednak nie zamierzała się poddać i trzymała mocno swoja własność.  Napastnik nie mogąc wyrwać torebki przewrócił kobietę i ciągnął po chodniku.

Całą sytuację zauważył przejeżdżający obok mężczyzna, który zatrzymał samochód i ruszył na pomoc starszej osobie. Gdy napastnik go zobaczył zaczął uciekać, jednak po chwili został schwytany przez świadka.

Po chwili na miejsce dotarł patrol policji, który zatrzymał napastnika. Sprawcą okazał się, że 22- letni mieszkaniec Inowrocławia.  Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Dzięki postawie 29-letniego świadka zdarzenia sprawca został zatrzymany a jego ofiara nie straciła swojej własności. Być może uniknęła też poważniejszych skutków.

Coraz częściej postronne osoby, które są świadkami przestępstw nie pozostają obojętne. Dzięki temu przestępcy tracą poczucie pewności, bo zawsze może być w pobliżu ktoś, kto zareaguje. Czasem wystarczy okrzyk czy telefon na policję, by zniechęcić napastnika do działania.

Trzeba też zawsze pamiętać, by właściwie ocenić sytuację i dostosować reakcję do swoich możliwości i sytuacji, by nie narazić się na poważne niebezpieczeństwo.

 st. sierż. Joanna Olszar/a.l.

A A A
22.01.2016
godz.11:37
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt