przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
240895 odwiedzin
Barbara Jachimowicz i jej malarstwo

Od 40 lat prezentuje swoje prace, a jak mówi, maluje od zawsze. Trudno znaleźć w Sochaczewie osobę, która nie zna Barbary Jachimowicz lub jej twórczości. W środę, 20 stycznia, w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się otwarcie jej wystawy.

O popularności i sympatii, jaką cieszy się Barbara Jachimowicz, świadczy liczba gości przybyłych na wernisaż. Byli jej znajomi, koledzy „po pędzlu”, uczniowie, których ma potężne grono. Autorka wystawy nie kryła wzruszenia, bo na jej cześć wygłoszono nawet wiersze.

Barbara Jachimowicz po raz pierwszy pokazała swoje prace na wystawie w 1977 r. Od tego czasu nieprzerwanie tworzy i, jak przyznała, nie potrafiłaby zliczyć wszystkich swoich ekspozycji.

Ponad trzydzieści lat prowadziła pracownię plastyczną działającą w Miejskim Ośrodku Kultury. Przewinęły się przez nią setki miłośników malarstwa, rysunku, linorytu i innych technik plastycznych. Około czterdzieści osób uczestniczących w jej zajęciach skończyło studia artystyczne.

Na wystawie w galerii MBP prezentuje kwiaty, pejzaże, martwą naturę, kopie wielkich mistrzów. Obrazy można oglądać do końca lutego.

A A A
21.01.2016
godz.11:58
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt