przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
307492 odwiedzin
Nowy biskup pomocniczy w naszej diecezji

W wigilię Bożego Narodzenia papież Franciszek mianował ks. dr. hab. Wojciecha Osiala biskupem pomocniczym diecezji łowickiej. Nowy biskup jest wykładowcą akademickim i specjalizuje się w katechetyce.

Biskup nominat Wojciech Tomasz Osial urodził się w 1970 r. w Łowiczu. Po maturze wstąpił do Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego Archidiecezji Warszawskiej. Święcenia kapłańskie przyjął w 1995 r.

Następnie ukończył studia specjalistyczne z katechetyki na Papieskim Uniwersytecie  Salezjańskim w Rzymie. Jest wykładowcą katechetyki w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu, Instytucie Teologicznym Diecezji Łowickiej, Wyższym Seminarium Duchownym Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego w Ołtarzewie oraz na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W 2012 r. został członkiem Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Katechetyków Polskich.

Ks. Osial zastąpi na tym stanowisku ks. biskupa Józefa Zawitkowskiego, który od grudnia 2013 roku przebywa na emeryturze. (ap)

A A A
08.01.2016
godz.08:27
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt