przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
307490 odwiedzin
Co się odwlecze...

Kilka tygodni temu zapowiadaliśmy, że Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej szykuje się do obniżenia o około 7 procent cen ciepła dostarczanego do naszych mieszkań. Prezes spółki poinformował, że do Urzędu Regulacji Energetyki przesłał nową taryfę cieplną, zakładającą zmianę stawek w dół i czeka na jej zatwierdzenie.

Gdy weźmiemy pod uwagę coraz tańsze paliwo, zmiana cennika PEC wydaje się w pełni uzasadniona. W 2012 roku baryłka ropy kosztowała 125 dolarów, a litr benzyny na stacji 5,90 zł. Dziś baryłka kosztuje 40 dolarów, litr popularnej „95” na sieciowych stacjach zbliża się do 4,15 zł, a na samoobsługowych już przed świętami spadł poniżej 4 zł. Co zatem z taryfą PEC?

Jak się dowiedzieliśmy, Urząd Regulacji Energetyki jeszcze nie zatwierdził niższych stawek zaproponowanych przez PEC.

- Cały czas trwa proces weryfikacji naszego wniosku przez URE. 28 grudnia do biura PEC wpłynęło pismo z prośbą o dodatkowe wyjaśnienia. Przygotujemy odpowiedź, prześlemy ją jak najszybciej i będziemy czekać na decyzję. Teraz wszystko w rękach Urzędu Regulacji Energetyki, zatem nikt nie przesądzi, że obniżone stawki wejdą w życie np. 1 lutego. Pewne jest jedno, że taryfa dla ciepła może być wprowadzona do stosowania najwcześniej po 14 dniach od daty publikacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego – mówi prezes Jarosław Dorociak.

URE nigdy nie zatwierdza taryf cieplnych „na kolanie” i o ile ten brak pośpiechu cieszy klientów przy podwyżkach, to przy zapowiadanej obniżce stawek już mniej. Na pocieszenie można dodać, że zdaniem  ekspertów ceny ropy i gazu będą nadal spadać, zatem co się odwlecze…

A A A
07.01.2016
godz.08:13
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt