przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
307499 odwiedzin
W najbliższy weekend 24. Finał

10 stycznia odbędzie się 24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sochaczew po raz kolejny weźmie udział w największej zbiórce charytatywnej w naszym kraju. Na ulice miasta, powiatu i gminy Kampinos wyjdzie w sumie około 370 wolontariuszy.

Orkiestrowe granie rozpocznie się już w sobotę 9 stycznia w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. Żeromskiego. Na scenie wystąpią cztery lokalne zespoły: Dell Arte, aCTAGGA, Tajm i Infected Dreams. Koncert rozpocznie się o godzinie 18.00. Aby wejść na imprezę wystarczy symboliczny „wrzut” do puszki WOŚP. W przerwach między występami będą prowadzone także licytacje orkiestrowych gadżetów. Więcej o sobotnim wydarzeniu piszemy na stronie 17.

Jak co roku w naszym mieście będą działać dwa sztaby – w hufcu ZHP, skąd w niedzielę na ulice wyjdzie kwestować 330 wolontariuszy oraz w Gimnazjum nr 2, gdzie zbiórką zajmie się 90 uczniów i absolwentów gimnazjum.

W ubiegłym roku udało się zebrać ponad 100 tysięcy złotych. Czy w tym roku Sochaczew ponownie przekroczy magiczną sześciocyfrową kwotę? Około godziny 17.00 planowany jest wyjazd wolontariuszy do sztabu głównego w Warszawie. Wieczorem na antenie telewizji poznamy pierwsze oficjalne wyniki sztabów z naszego miasta.

Tradycyjnie w niedzielę będą trwały również licytacje na antenie Radia Sochaczew. Najcenniejszym przedmiotem wystawionym na aukcji będzie jedno ze 100 złotych serduszek, które o godzinie 20.00 znajdzie swojego nabywcę.

Hasło tegorocznego finału to „Mierzmy wysoko!”. Pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorów. Przez 23 lata działalności Fundacja WOŚP zakupiła sprzęt medyczny, wydając blisko 650 mln zł, zebranych w corocznych finałach. (mf)

A A A
08.01.2016
godz.08:20
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt