przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
245193 odwiedzin
Pójdźmy wszyscy do muzeum

Wiele grudniowych imprez przygotowuje nas do nadchodzących świąt. Jedną z nich jest pokonkursowa wystawa szopek bożonarodzeniowych, jaką można ogladać w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą. W sobotę 12 grudnia odbyło się rozstrzygnięcie dorocznego konkursu szopkarskiego.

Tematem XXIII edycji konkursu była „Szopka Bożonarodzeniowa z historią w tle”. Jak zwykle pomysłowość uczestników może zadziwiać. Przedstawiali oni Narodziny Dzieciątka na tle różnych epok i ważnych wydarzeń historycznych. Żłobek znajdujemy więc podczas zmagań drugiej wojny światowej i bitwy nad Bzurą, chrztu Polski, bitwy pod Grunwaldem, ale także u stóp zaatakowanych przez terrorystów wież World Trade Center, podczas wyprawy w Kosmos czy na miejscu tragedii polskiego samolotu pod Smoleńskiem. W wielu pracach, oprócz różnych symboli religijnych, pojawia się motyw papieża Jana Pawła II.

Komisja konkursowa sposród 82 nadesłanych prac nagrodziła 15 a wyróżniła 21. Jury zwraca uwagę na różnorodność tematyczną oraz wiele użytych technik plastycznych, a my zachęcamy do obejrzenia wystawy, która będzie czynna do końca stycznia.

A A A
15.12.2015
godz.15:22
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt