przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
245076 odwiedzin
Mikołaj odwiedził Sochaczew

W niedzielę 13 grudnia mieszkańcy naszego miasta zebrali się na placu Kościuszki w oczekiwaniu na szczególnego gościa - Świętego Mikołaja. Ten nie zawiódł i pojawił się na ustawionej z tej okazji scenie. Nie chciał co prawda rapować, ale za to wręczył prezenty uczestnikom zorganizowanych tego dnia konkursów. Impreza była zorganizowaną przez miasto kontynuacją powiatowego Jarmarku Świątecznego. Całość jest więc wspólną inicjatywą samorządów miejskiego i powiatowego.

Podczas obchodów Miejskich Mikołajek rozświetliła się, już tak bardzo oczekiwana przez sochaczewian, miejska choinka. Była to też okazja do wspólnego kolędowania, jak również zmierzenia się w rozmaitych konkursach, choćby na najdłuższy łańcuch choinkowy. Mimo niesprzyjającej pogody wielu mieszkańców Sochaczewa zdecydowało się uczestniczyć w tych szczególnych, będącym wstępem do obchodów Bożego Narodzenia, uroczystościach.

Na scenie zaprezentowały się grupy wykonawców z SCK, wprawiając wszystkich w świąteczny nastrój, a burmistrzowie miasta składali pierwsze świąteczne życzenia, a wkrótce potem do wspólnego kolędowania na scenie zaproszono starostę powiatu Jolantę Gonta oraz przewodniczącego rady powiatu Andrzeja Kierzkowskiego.  Szerszą relację z Miejskich Mikołajek publikujemy w papierowym wydaniu "Ziemi"(22.12.2015r.)

A A A
14.12.2015
godz.09:47
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt