przejdź do Sochaczew.pl
207505 odwiedzin
Stypendia burmistrza wręczone

W wypełnionym po brzegi patio kramnic miejskich, w środę 25 listopada odbyło się wręczenie stypendiów burmistrza uczniom miejskich szkół. Na spotkaniu zgromadzili się sami najlepsi, z najwyższą średnią ocen w szkole. W tej edycji wyróżniono aż 123 uczniów.  

W obecności rodziców, dziadków, nauczycieli i dyrektorów szkół stypendia wręczał przewodniczący Rady Miejskiej Sylwester Kaczmarek i burmistrz Piotr Osiecki, który gratulował zarówno bohaterom spotkania, jak i rodzicom, bo to oni, jak się wyraził burmistrz, stanowią bardzo ważne zaplecze logistyczne dla dzieci. Często jest bowiem tak, że ci najlepsi nie poprzestają tylko na szkole. Kształcą się muzycznie, tanecznie, biorą udział w zawodach sportowych, a to wszystko wymaga świetnej organizacji. Bez niej i bez pomocy rodziców nie byłoby to możliwe. Piotr Osiecki wysoko ocenił także rolę nauczycieli, którzy w wielu wypadkach są drogowskazem na drodze do naukowego sukcesu.

- Niezwykle istotna jest współpraca: uczeń – szkoła – rodzina. Bez niej nie byłoby sukcesu edukacyjnego i wychowawczego. To ona pozwala nam dziś wręczyć rekordową liczbę stypendiów i pokazuje, jak zdolną i pracowitą mamy młodzież – mówił burmistrz Piotr Osiecki.

W tym roku wprowadzono w życie propozycje rodziców, aby stypendia burmistrza przyznawać także uczniom, którzy z bardzo dobrymi wynikami ukończyli szkołę podstawową. Pozwala to na dofinansowanie tych, którym w gimnazjum jeszcze nie przysługuje stypendium. Na podobnej zasadzie absolwenci miejskich gimnazjów mogą otrzymać wsparcie, gdy rozpoczynają naukę w szkole średniej. Na wniosek burmistrza Rada Miejska zatwierdziła we wrześniu zmiany w uchwale stypendialnej. Dzięki temu 60 zł brutto miesięcznie, przez pół roku (od września do stycznia), otrzymywać będą aż 123 osoby. Stypendium przysługuje uczniom, którzy w szkole podstawowej osiągnęli średnią ocen 5,50 lub wyższą, w gimnazjum – co najmniej 5,25. W każdym przypadku obowiązuje również wzorowe zachowanie.

Z tej nowej formy wsparcia korzysta Agnieszka Pakoca, która w czerwcu, ze średnią 5,44, zakończyła edukację w Gimnazjum nr 3, a obecnie jest uczennicą znanego warszawskiego liceum im. Żmichowskiej. Agnieszka, z powodu licznych zajęć, nie dotarła na uroczystość wręczenia stypendiów. W jej imieniu zrobiła to mama.

- Córka zawsze była niespokojnym duchem i nic się w tej kwestii nie zmieniło. Oprócz typowych zajęć szkolnych w Warszawie jest jeszcze szkoła muzyczna w Sochaczewie, do której przyjeżdża trzy razy w tygodniu i tak będzie przez najbliższe dwa lata. Ponadto udało jej się dostać do Teatru Śródmiejskiego, a ostatnio wygrała Konkurs Recytatorski Młodych Talentów, w którym zdobyła srebrną Venę. Prawdopodobnie w czerwcu zobaczymy ją natomiast w „Skrzypku na dachu” - z dumą wylicza mama Agnieszki.

Tak spektakularnych osiągnięć nie mają jeszcze na swoim koncie bliźniaczki Kaja i Maja Leśniewskie, a i tak twierdzą, że dużo czasu poświęcają na naukę. Chodzą do szóstej klasy Szkoły Podstawowej nr 4. Maja osiągnęła średnią 5,55, Kaja – 5,64. Jedna jest humanistką, druga matematyczką, a łączy je zamiłowanie do języka angielskiego. Na środowej uroczystości towarzyszyli im wzruszeni rodzice.

Rekordzistką w osiąganych wynikach jest Szkoła Podstawowa nr 3. W tym roku do jej uczniów trafiły 52 stypendia, a jedna z uczennic wypracowała najwyższą możliwą średnią, czyli szóstkę.
Spotkanie ze stypendystami odbyło się w niezwykle sympatycznej atmosferze. Uświetnił je program uczniów Szkoły Podstawowej nr 2, którzy słowem, tańcem i piosenką opowiedzieli o swoich marzeniach i o tym, jak je spełniać. Na zakończenie Danuta Szewczyk-Kozłowska, dyrektor Miejskiego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego, zaprosiła wszystkich na słodki poczęstunek. Dla licznie zgromadzonych rodziców była to także okazja do wymiany poglądów i podzielenia się dumą z osiągnięć ich pociech.

Jolanta Sosnowska
jolanta.sosnowska@sochaczew.pl

Galeria zdjęć z tego wydarzenia znajduje się pod linkiem: http://www.ziemia-sochaczewska.pl/spolecznosc/stypendia-burmistrza-wreczone/

A A A
27.11.2015
godz.08:52
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość