przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
245154 odwiedzin
Jak trudno wylogować się z lęku

Właśnie trafia na rynek wydawniczy kolejna książka sochaczewianki z urodzenia, polonistki i psychologa z zawodu, poetki z zamiłowania – Kai Kowalewskiej. Jej najnowsza książka to „Play listy, czyli nie wszystkie fobie są o miłości”. Patronat medialny nad wydawnictwem objęła „Ziemia Sochaczewska”.

Powieść właśnie zeszła z taśmy drukarskiej. W najbliższych dniach ma być dostępna w wydawnictwie Nowatorja, ale już dziś doczekała się kilku recenzji. „Intryguje. Zaskakuje. Pobudza wyobraźnię. Czyta się jednym tchem. Ciekawa forma pisarska, innowacyjna, twórcza, nietuzinkowa. Powieść, obok której nie można przejść obojętnie. Krucha jak porcelana. Ostra jak sztylet” - napisał o książce profesor Uniwersytetu Warszawskiego Jerzy Poczobut.

O autorce
Kaja Kowalewska urodziła się w Sochaczewie, z wyróżnieniem ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Łódzkim oraz podyplomowe studia psychologiczne.

Jest autorką podręcznika do nauki języka polskiego pt. „Wielki świat w małym elementarzu” dla dorosłych Romów, autorką artykułu naukowego „Alchemiczne laboratoria Juliana Tuwima”, który ukazał się w tomie: „Julian Tuwim. Biografia – twórczość – recepcja” pod red. Krystyny Ratajskiej i Tomasza Cieślaka. Ma na swoim koncie wiele artykułów tematycznych z zakresu psychologii, języka, opracowań i felietonów.

Dotychczas opublikowała książki poetyckie: „Chaos i inne piętra”, „Chaos i inne piętra – deluxe” oraz „Melanżcholie”. Najnowsza to powieść metafizyczna „Play listy, czyli nie wszystkie fobie są o miłości”. Publikuje również na łamach Kwartalnika Literackiego Klubu Pozytywka - Kanapka Literacka.

Obecnie pracuje jako recenzent filmowy i dziennikarz internetowy, poza tym publikuje na blogu i prowadzi własny fanpage na Facebooku. Kaja współpracuje z Wydawnictwem Czwarta Strona, zajmuje się redakcją literatury beletrystycznej. Podejmuje także wiele wyzwań z pogranicza nauki, kultury, psychologii.

Słowa i gitara to jej dwie największe pasje. Uważa, że poezja powinna budzić emocje, poruszać czytelnika i zmuszać do refleksji. Korzysta zarówno z wyszukanej formy poetyckiej, jak i z języka „ulicy”, który jest bliski współczesnemu czytelnikowi.

O książce
Jak zapowiada autorka, powieść jest o tym, jak trudno wylogować się z lęku. W książce ogromną rolę odgrywają e-maile i załączniki. To one potrafią wywrócić świat do góry nogami, przyprawić o zawrót głowy i zrzucić na samo dno rozpaczy. Przekonała się o tym główna bohaterka powieści, Lea.

Lea ma 30 lat, jest fotografem. Za pomocą dziwacznych zdjęć wyraża swoje fobie. W ten sposób próbuje dźwignąć spory bagaż życiowych doświadczeń. W dzieciństwie snuła się po pijackich podwórkach, ukrywała pod schodami, później przeżyła wielką, niespełnioną miłość. Dziś zagubiona i samotna kobieta znajduje w sieci Echo Serca. Jaki to będzie miało na nią wpływ? Z pozoru prosta droga może okazać się zawiłym szlakiem, a przesłodzona kawa może powodować mdłości.

Miłość, muzyka, poezja, medycyna, wódka, trauma, plątanina emocji, labirynt metafizyczny, po którym błądzi dusza, obłęd, opium i schiza - to właśnie Play listy.

Włącz listy… i pozwól się porwać tej niezwykłej opowieści.

Zachęca do tego także mama autorki – Wanda Kowalewska, która przypomina, że Kaja od dziecka była niezwykle wrażliwą, poszukujacą istotą, która wreszcie znalazła swoje miejsce. Chociaż na pewno nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

Książkę będzie można początkowo kupić na stronie Wydawnictwa: http://www.novatorja.pl/index.php/wydawnictwo.html
W nowym roku w księgarniach stacjonarnych i internetowych.
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Stron: 296
Cena: 38 zł

Jolanta Sosnowska
jolanta.sosnowska@sochaczew.pl

A A A
11.12.2015
godz.15:23
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt