przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
262207 odwiedzin
Z szopką trzeba się pospieszyć

Jeszcze tylko do 4 grudnia Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą przyjmuje zgłoszenia do Konkursu na Szopkę Bożonarodzeniową. Tematem tegorocznej edycji jest „Szopka Bożonarodzeniowa z historią w tle”. 

Celem konkursu, nieprzerwanie od dwudziestu trzech lat, jest propagowanie tradycji szopkarskiej i kultywowanie świąt Bożego Narodzenia. W tym roku organizatorzy oczekują na prace z motywem historycznym.

Jeśli chodzi o formy plastyczne i technikę prac, organizatorzy pozostawiają uczestnikom pełną dowolność, łącznie z zastosowaniem elementów świetlnych i dźwiękowych. Jedynym ograniczeniem jest wielkość szopek. Nie powinny one przekraczać wymiarów 50x70 cm w podstawie. Szczegółowy regulamin konkursu oraz sposób opisania szopki jest dostępny w muzeum i na jego stronie internetowej.

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 12 grudnia 2015 r. o godz. 10.00, oczywiście w muzeum. Nagrodzone prace zostaną wyeksponowane na wystawie pokonkursowej. Będzie je można oglądać do końca stycznia 2016 r. (sos)

A A A
26.11.2015
godz.13:57
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt