przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
239442 odwiedzin
Walczą o trasę po Europie

Sochaczewski zespół heavymetalowy Infected Dreams zwyciężył w pierwszej rundzie eliminacji Emergenza Festival Polska, która odbyła się w sobotę 14 listopada w warszawskim klubie Fugazi. Kwintet pokonał pierwszą przeszkodę na drodze do wyjazdu w trasę koncertową po starym kontynencie. 

Była to pierwsza runda piątej polskiej edycji Emergenza Festival, która jest największą na świecie imprezą dla młodych zespołów bez kontraktów płytowych. Krajowe eliminacje polegają na rywalizacji zespołów na scenie. Występy ocenia publiczność i to ona wyłania zwycięzcę – najlepszego wykonawcę wieczoru. W ramach eliminacji w 12 klubach, w dziewięciu miastach w Polsce, odbędą się w sumie 44 koncerty.

W sobotni wieczór w klubie Fugazi grupa Infected Dreams rywalizowała z pięcioma innymi formacjami, odnosząc bezapelacyjne zwycięstwo.

Zespoły, które wygrają w swoich krajach, spotkają się w przyszłe lato w Niemczech w światowym finale Emergenzy na Taubertal Open Air Festival. Zwycięzca pojedzie w trasę po Europie, ma też szanse na zainteresowanie dużych wytwórni fonograficznych.

Grupę Infected Dreams tworzą: Oleksandr Andrianov – wokal, Sławomir „Śmiechu” Osówniak - gitara prowadząca/wokal wspierający, Mariusz „Mike’a” Cybulski - gitara rytmiczna, Paweł „Boro” Raubo - gitara basowa, Artur Nalej – perkusja. Więcej informacji o zespole można znaleźć na ich profilu FB: www.facebook.com/infecteddreams. (mf)

A A A
24.11.2015
godz.08:10
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt