przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
262205 odwiedzin
Przygotuj „Szlachetną Paczkę”

Przypominamy, że kolejny raz w Sochaczewie organizowana jest świąteczna akcja pomocowa „Szlachetna Paczka”. Zachęcamy do włączenia się do tej inicjatywy. Obecnie akcją objętych jest 25 rodzin z naszego miasta. 

Ideą trwającej już od 15 lat akcji jest dotarcie do prawdziwej biedy. Jej wolontariusze propagują rozsądną pomoc osobom i rodzinom, które nie z własnej winy znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Choroba, niepełnosprawność, starość, samotność, nieszczęśliwe zdarzenie losowe – to najczęstsze powody przyznania wsparcia. Przed jego przekazaniem  badana jest sytuacja każdego potrzebującego.

W Sochaczewie zajmuje się tym dziewięciu wolontariuszy. Przedsięwzięcie koordynuje Iwona Rywacka.

- Aktualnie do projektu zostało włączonych 25 rodzin. Przy ich doborze oczywiście ważne jest to, że, mimo przeszkód, próbują sobie radzić. Organizujemy spotkania wolontariuszy, uczymy się jak rozmawiać z rodzinami. Każdy z nas przeszedł specjalne szkolenie – powiedziała nam Iwona Rywacka. - Poszczególne historie znaleźć można na stronie www.szlachetnapaczka.pl. Otwarcie bazy nastąpiło w ostatnią sobotę. Wybierając region, a następnie konkretną rodzinę, można się dowiedzieć, czego potrzebują jej członkowie.

W trakcie akcji nie są przekazywane pieniądze, a konkretne rzeczy. Są to najczęściej ubrania, jedzenie, artykuły chemiczne, ale też meble, sprzęt AGD, zabawki itd. To obdarowywani określają, czego najbardziej potrzebują.

- Przy okazji otwarcia bazy rodzin wzięliśmy udział w Marszu Szlachetnej Paczki – dodaje Iwona Rywacka. - Teraz przed nami decydujące wyzwanie - czekamy na darczyńców. Nasz magazyn będzie się mieścił  tradycyjnie w Ostoi św. Dominika przy parafii św. Wawrzyńca. (ap)

A A A
24.11.2015
godz.13:58
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt