przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
240023 odwiedzin
Ruszamy na start, czyli II Olimpiada Seniorów

W czwartek 19 listopada Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sochaczewie zaprosił do udziału i kibicowania w II Olimpiadzie Sportowej Seniorów. Organizatorzy postawili zarówno na sportową rywalizację, jak i rozrywkę dla ciała i umysłu.  

Do udziału w zmaganiach przystąpiły trzy zespoły: sochaczewski oddział Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów,  Klub Seniora „Włókienko” i Dzienny Dom Pomocy Społecznej. Powodzenia w rywalizacji i udanej zabawy życzyli im otwierający imprezę – naczelnik Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Organizacji Pozarządowych UM Agata Kalińska oraz dyrektor MOSiR Mieczysław Głuchowski.

Zanim jednak seniorzy pokazali swoją sprawność, krótkimi występami powitały ich sochaczewskie przedszkolaki z Niepublicznego Tęczowego Przedszkola, Niepublicznego Przedszkola Małe Zuchy oraz Miejskiego Przedszkola nr 1. Wzbudziły tym wielki aplauz na trybunach i zachęciły uczestników do wspólnej zabawy. Specjalny program informacyjny przygotowała policja. W hali MOSiR pojawili się dzielnicowi i funkcjonariuszki doradzające, jak zachować się w przypadku oszustów i naciągaczy. Swoje stoisko wystawił także szpital. Można było przy nim zbadać ciśnienie i poziom cukru. Porad udzielała również przedstawicielka sanepidu.

Pierwszą dyscypliną, z którą zmierzyli się uczestnicy, były warcaby. Później przyszedł czas na memoriadę oraz konkurencje sprawnościowe – wielobój rzutowy, slalom, kręgle. Było przy tym dużo zabawy i wysiłku na miarę seniorów.

Zwycięzcą II Olimpiady Sportowej Seniorów pod patronatem burmistrza Sochaczewa zostało Stowarzyszenie Emerytów „Włókienko”. Miejsce drugie zajęli reprezentanci  Dziennego Domu Pomocy Społecznej. Ubiegłoroczni tryumfatorzy – Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Boryszewie musiał tym razem zadowolić się trzecią lokatą.

Każda drużyna otrzymała z rąk zastępcy burmistrza Marka Fergińskiego pamiątkowe statuetki, również  Uniwersytet III Wieku, który wystąpił w roli kibica. Zawodnicy zostali nagrodzeni  certyfikatami udziału i medalami,  w zależności od zajętego miejsca. Ważniejsze były jednak medale własnoręcznie  przygotowane przez dzieci z przedszkola Małe Zuchy.

Dodatkowe nagrody  książkowe otrzymali zwycięzcy turnieju warcabowego – pan Jan Repelewicz, pani Halina Zakościelna z „Włókienka” oraz pan Kazimierz Kamiński ze Związku Emerytów w Boryszewie,  a także zwycięzcy memoriady. Vouchery na usługi fryzjerskie w salonie Metamorfoza otrzymała pani Alina Grochowska oraz pan Jan Repelewicz. Puchar Kibica trafił ponownie do Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Sochaczewie.

Goście imprezy mogli skosztować soków z Tęczowego Ogrodu, ciast i wypieków z cukierni Lukrecja, słodkości od firmy Mars Polska a także posiłku przygotowanego przez Bar Brothers Grzegory z Kuznocina. Poczęstunek serwowali uczniowie Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza, a nad przebiegiem konkurencji czuwali uczniowie z Zespołu Szkół w Sochaczewie.

Imprezę wsparli fundatorzy nagród: burmistrz, starosta oraz wójt gminy Sochaczew, a za organizację olimpiady odpowiadała Renata Kubik z MOSiR, której gratulujemy pomysłów na aktywizację mieszkańców w różnym wieku.

Jolanta Sosnowska

 

 

A A A
22.11.2015
godz.10:30
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt