przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
307500 odwiedzin
Ulica Staszica do końca listopada

Przebudowa powiatowej ulicy Staszica postępuje zgodnie z planem. Inwestycja powinna się zakończyć do 30 listopada. 

- Pogoda sprzyja robotom drogowym. Główny wykonawca inwestycji, firma Strabag, nie złożyła dotychczas aneksu związanego z przedłużeniem terminu umowy – dowiedzieliśmy się od dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Małgorzaty Dębowskiej.

Na dzisiaj nie wiadomo jeszcze, jakie zmiany zostaną wprowadzone w organizacji ruchu. To znaczy czy nakładka asfaltowa na koniec listopada będzie wylana na całym odcinku, do skrzyżowania z al. 600-lecia, czy wcześniej będzie oddany do użytkowania środkowy odcinek drogi, od ul. Niemcewicza do wjazdu na teren Gimnazjum nr 2.

- Obecnie obowiązujący harmonogram prac zakłada tę pierwszą opcję. Jednakże staramy się go zmienić, żeby odcinek do gimnazjum był przejezdny wcześniej. Póki co pewne jest, że na początku listopada na pas drogowy wejdzie „grupa bitumiczna”, która położy pierwszą nakładkę nawierzchni jezdni. Kolejne warstwy – wiążąca i ścieralna – będą kładzione jednocześnie, lecz trudno na tę chwilę powiedzieć, kiedy dokładnie to nastąpi – informuje dyrektor PZD.

W ostatnich dniach kontrowersje mieszkańców wzbudził chodnik dla pieszych wraz ze ścieżką rowerową położony w okolicach skrzyżowania z al. 600-lecia, a konkretniej stojące na nim drzewa.
- Sytuacja ta wystąpiła w wyniku niespójności w projekcie. Związane są one ze źle przeprowadzonymi pomiarami geodezyjnymi. Przygotowaliśmy już projekt zamienny. Drzewa nie będą usuwane. Wokół nich zostanie ułożona kostka brukowa – powiedziała nam Małgorzata Dębowska. (mf)

A A A
02.11.2015
godz.11:20
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt