przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
307505 odwiedzin
Budynki przy Ziemowita trafią w nowe ręce

Po czterech latach oczekiwania znalazł się kontrahent, który zdecydował się nabyć obiekty powiatowe po Zespole Szkół Specjalnych, zlokalizowane przy ulicy Ziemowita. Nowym właścicielem budynku i terenów do niego przyległych będzie sochaczewska firma świadcząca m.in. usługi pośrednictwa pracy. 

Przetargi na zbycie nieruchomości organizowano w poprzedniej kadencji powiatu kilkakrotnie, ale żaden z nich nie został rozstrzygnięty. Tym razem się udało.

Rozstrzygnięcie ustnego przetargu odbyło się 14 października br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Sochaczewie. Wadium wpłaciło czterech oferentów. Jeden z nich zdecydował się dokonać postąpienia ponad cenę wywoławczą, która wynosiła 709.500 zł. Oferentem tym była spółka Fast Service Group z siedzibą w Sochaczewie przy ul. Kusocińskiego 5. Spółka zadeklarowała kwotę 720.000 zł.

Finalizacja sprzedaży nastąpi w ciągu kilkunastu dni po dokonaniu wpłaty za nieruchomość i spisaniu aktu notarialnego.

- To niewątpliwy sukces obecnego Zarządu Powiatu. Dokonano tego, czego bezskutecznie próbowali nasi poprzednicy. Dla powiatu sprzedaż tej nieruchomości jest bardzo ważnym wydarzeniem, bo nie tylko pozyskaliśmy nowe środki na niezbędne wydatki budżetowe, ale również zaoszczędzimy, gdyż nieruchomość generowała niemałe koszty utrzymania, choćby związane z ogrzewaniem w okresie zimowym. Dobra wiadomość jest też taka, że sprzedaliśmy budynek inwestorowi z długoletnim doświadczeniem na rynku pośrednictwa pracy. Cieszę się, że budynek zostanie wreszcie zaadaptowany. Mam nadzieję, że skorzystają na tym w jakiś sposób nasi mieszkańcy i przedsiębiorcy – powiedziała Jolanta Gonta, starosta sochaczewski.

A A A
02.11.2015
godz.14:30
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt