przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
307496 odwiedzin
Związkowcy piszą do ministra zdrowia

Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” przy Szpitalu Powiatowym w Sochaczewie wystosowała list do ministra zdrowia prof. Mariana Zembali. Domagają się w nim podwyżek dla wszystkich pracowników szpitala oraz spełnienia kilku innych istotnych postulatów z zakresu prawa pracy.

Autorzy podkreślają, że ochrona zdrowia to nie tylko lekarze i pielęgniarki, ale też 100-tysięczna w skali kraju rzesza pracowników medycznych i niemedycznych. Związkowcy piszą, że wieloletnie zaniedbania w sferze wynagradzania dwóch ostatnich grup doprowadziły do dezintegracji środowiska, postępującego rozwarstwienia społecznego i pozbawiania ludzi motywacji do pracy.

Pod pismem podpisało się 145 osób. Żądają one zapewnienia niezwłocznego wypłacenia szpitalom przez NFZ nadwykonań, zwiększenia nakładów finansowych na opiekę zdrowotną oraz zaprzestania dalszej komercjalizacji i prywatyzacji sektora zdrowia. Związkowcy domagają się też zerwania z plagą „umów śmieciowych”, zaprzestania wymuszania ponadnormatywnych dyżurów.

W liście czytamy: „dalsze lekceważenie kwestii kompleksowego wzrostu wynagrodzeń (…) będzie prowadzić do wzrostu niepokojów społecznych i pojawiających się z coraz większym natężeniem strajków”.

A A A
02.11.2015
godz.11:20
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt