przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
307503 odwiedzin
Utrudnienia na drodze do Skierniewic

Jak informowaliśmy wiosną tego roku, trwa przebudowa drogi wojewódzkiej nr 705 na 11,5-kilometrowym odcinku pomiędzy Bolimowską Wsią a Skierniewicami. Kierowcy podróżujący tą trasą muszą się przygotować na utrudnienia.

Remont drogi prowadzącej przez Puszczę Bolimowską zapowiadano przez blisko 10 lat. O konieczności przeprowadzenia tej inwestycji raczej nikogo nie trzeba przekonywać. Droga była wąska, nie miała pobocza, przez co z trudnością mogły się na niej mijać większe pojazdy. Niejeden kierowca stracił tam lusterko.

Prace rozpoczęto w maju. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów „ERBEDIM” Sp. z o.o. z Piotrkowa Trybunalskiego. Planowany termin zakończenia robót to sierpień 2017 roku, a ich wartość wynosi 49 mln zł.

- Prace odbywają się równolegle na kilku odcinkach. Na czas trwania remontu zwężono jezdnie i wprowadzono ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h i zakaz wyprzedzania. Zakres inwestycji obejmuje m.in.: rozbudowę jezdni, budowę chodników, ścieżki rowerowej, przepustów, zjazdów, zatok autobusowych, oświetlenia, odwodnienia, przebudowę skrzyżowań, powstanie przejść dla małych zwierząt i budek dla ptaków oraz nietoperzy w przydrożnych lasach – informuje rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi, Marcin Nowicki.

W związku z trwającym remontem okazuje się, jak istotne dla mieszkańców naszego miasta było otwarcie filii Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego przy ul. Żeromskiego, dającej możliwość zdawania egzaminów na prawo jazdy w Sochaczewie. Dotychczas najbliżej można było tego dokonać właśnie w Skierniewicach, gdzie przeprowadzano większość egzaminów. Teraz kursanci dużo czasu musieliby spędzić na tzw. mijankach. (mf)

A A A
02.11.2015
godz.11:21
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt