przejdź do Sochaczew.pl
207580 odwiedzin
Kącik Rodzinny czeka

Za nami pierwsze spotkanie Kącika Rodzinnego działającego w sochaczewskim Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Przedsięwzięcie zmieniło swą formułę i teraz skierowane jest do matek niemowlaków i kobiet w ciąży. 

Do tej pory do Kącika uczęszczały głównie matki małych dzieci. Spotkania dzielone były na dwie grupy i odbywały się równolegle. W pierwszej matki, pod okiem doradcy rodzinnego Ewy Leszczyńskiej, uczyły się, jak dbać o rodzinę - gotować,  kształtować relacje z bliskimi i zarządzać finansami. Jednocześnie, w tzw. Kąciku Malucha  Adriena Giro prowadziła zabawy z dziećmi. Maluchy poznawały w ten sposób ciekawe sposoby na spędzenie wolnego czasu.

Tym razem grupę docelową projektu stanowią matki dzieci w wieku do 12 miesięcy oraz kobiety w ciąży. Nie ma znaczenia, czy jest to ich pierwsza, czy kolejna latorośl. Bez znaczenia jest też oczywiście wiek uczestniczek. By przychodzić do Kącika nie trzeba być też podopiecznym MOPS. Rezygnacja z tzw. kryterium dochodowego sprawdziła się już świetnie poprzednim razem, gdy w zajęciach uczestniczyły też osoby w zadowalającej sytuacji materialnej. Potrzebowały one nie pieniędzy, a np. kontaktu z innymi osobami i zwykłej rozmowy. Tak jak poprzednio patronat medialny nad Kącikiem Rodzinnym objęła redakcja „Ziemi Sochaczewskiej”.

Jak powiedziały nam Ewa Leszczyńska i Adriena Giro, zainteresowane kobiety mogą nadal zgłaszać chęć uczestnictwa. Jeżeli któraś z pań nie czuje się pewnie w nowej roli, warto by rozważyła kontakt z MOPS. Podczas spotkań, które odbywać się mają raz w miesiącu, poruszane będą bardzo różnorodne tematy. Dowiedzieć będzie można się wiele na temat opieki i pielęgnacji niemowlęcia, zdrowego żywienia i poszerzania diety czy profilaktyki chorób.

- Odwiedziłyśmy sochaczewskie przychodnie i szpital. Przy okazji rozmów z pracownikami służby zdrowia pojawiły się kwestie, które koniecznie musimy włączyć w program zajęć. Jedną z nich jest przestrzeganie kalendarza szczepień. Czasami zdarza się, że zwłaszcza młode matki zwyczajnie nie wiedzą, kiedy należy zgłosić się do przychodni – mówią organizatorki.

Warto podkreślić, że na zajęciach w Kąciku pojawią się zaproszeni specjaliści, a wśród nich lekarze: pediatra, ginekologi oraz dietetyk. Spotkanie z pierwszym z nich odbędzie się już w najbliższą środę 14 października. O godz. 9.30 uczestniczki będą mogły porozmawiać i poradzić się znanego lekarza-pediatry Elżbiety Matuszewskiej-Woźnicy.

Więcej informacji na temat możliwości dołączenia do Kącika Rodzinnego uzyskać można w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Sochaczewie (al. 600-lecia 90, pok. 204), tel. 46 863-14-81, mail: mops_sochaczew@poczta.onet.pl.

Agnieszka Poryszewska

A A A
14.10.2015
godz.13:38
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość