przejdź do Sochaczew.pl
207448 odwiedzin
Już niedługo oficjalne otwarcie

Kwiecień tego roku minął ogromnej grupie sochaczewian na walce o podwórko NIVEA. W wyniku  mobilizacji mieszkańców naszego miasta, lokalizacja w Sochaczewie zyskała 69 239 głosów, co pozwoliło zająć drugie miejsce w kraju i otrzymać jeden z 40 ufundowanych przez firmę kosmetyczną placów zabaw. Roboty budowlane dobiegły już końca, a oficjalne otwarcie „nagrody” odbędzie się w sobotę 3 października.

Na sochaczewski plac składają się m.in. takie elementy jak: multi zestaw kaskada, tunel rurowy królicza norka, piaskownica z daszkiem, huśtawka ważka, kiwak dwuosobowy, gra balance, skakanka, gra w klasy, huśtawka wahadłowa, zjeżdżalnia, karuzela z siedziskami, huśtawka bocianie gniazdo, tarcza do rzucania, ławki, stojak rowerowy.

Plac budowała firma wskazana przez markę NIVEA, miasto miało jedynie przygotować teren i go ogrodzić. Do 31 sierpnia urzędnicy ratusza dopełnili wszelkich formalności. Dodatkowo UM posiał trawę i ustawił ławeczki.

- Po wykonaniu prac czekaliśmy już tylko na potrzebne atesty, których uzyskanie leżało po stronie firmy NIVEA, organizatora konkursu - mówi Urszula Cielniak, naczelnik Wydziału Inwestycji i Modernizacji Urzędu Miasta. - Potrzebne dokumenty dotarły do nas w piątek 18 września, kilka dni później odebraliśmy gotową inwestycję i od tej pory, mimo że oficjalne otwarcie się jeszcze nie odbyło, z placu zabaw mogą już korzystać dzieci.

Uroczyste otwarcie zaplanowane zostało na 3 października (godz. 15.00). Za jego organizację odpowiada wydział Kultury, Sportu, Turystyki i Organizacji Pozarządowych.

- Przygotowujemy wiele zabaw i konkursów z nagrodami - mówi naczelnik wydziału Agata Kalińska. - Nie zabraknie też występów artystycznych. Na scenie pojawią się Osin z J.I.M.B oraz Bogo Show. Wszyscy, którzy wybierają się na otwarcie, muszą pamiętać, że ich wizerunek może zostać utrwalony na zdjęciach, które potem zostaną wykorzystane m.in. na stronie firmy Nivea. Poinformowanie o tym uczestników jest jednym z warunków organizatora konkursu – dodaje.

Podwórko NIVEA jest już otwarte i służy sochaczewskim dzieciakom. Teren dostępny jest codziennie od godziny 9.00 i zamykany dopiero po zmroku.

Na uroczyste otwarcie ratusz zaprasza wszystkich, którzy tak skutecznie walczyli w internecie o sochaczewski projekt.

Sebastian Stępień


 

A A A
02.10.2015
godz.09:07
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość