przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
245084 odwiedzin
Juniorzy ORKANA Mistrzami Polski

Przed dwoma tygodniami sięgnęli po złoto w „siódemkach”; w miniony weekend na sochaczewskiej Maracanie udowodnili swoją dominację i wygrali finałowy Turniej Mistrzostw Polski w pełnych 15-osobowych składach. Juniorzy (rocznik 1996 i młodsi) RC Orkan Sochaczew, w decydującym o mistrzostwie niedzielnym meczu, pokonali Budowlanych Łódź (20:17) i po raz czwarty w historii klubu zdobyli złote medale w tej kategorii.

Finałowy turniej MPJ rozegrano w dniach 19-21 czerwca w Sochaczewie. Zakwalifikowały się do niego cztery drużyny: RC Orkan Sochaczew, KS Budowlani Łódź, RC Lechia Gdańsk, RC Arka Gdynia. Mecze grano w systemie każdy z każdym, dwa razy po 25 minut.

W piątkowym spotkaniu sochaczewscy rugbiści gładko, do zera, ograli Arkę. Następnego dnia przyszło im się mierzyć z kolejną ekipą z Pomorza – Lechią. Tutaj już tak łatwo nie było. Nasiąknięta murawa, po wcześniejszych opadach deszczu, prowokowała do wielu błędów. Do tego zawodnicy Orkana wyłapali dwie żółte kartki i zmuszeni byli grać przez pewien czas w osłabieniu. Jednak i w tej sytuacji poradzili sobie znakomicie – na początku drugiej połowy, z jednym zawodnikiem mniej na boisku, dwukrotnie przyłożyli i skutecznie podwyższyli.

Na drodze do triumfu mogli im stanąć tylko zawodnicy z miasta włókniarzy, którzy również wygrali swoje dwa pierwsze mecze. Do przerwy było 10:0, za to w pierwszych minutach drugiej części spotkania, przy stanie 10:7, zrobiło się niebezpiecznie. Budowlanym skrzydła podciął jednak Jakub Młyńczak. W centralnej części boiska przechwycił piłkę i 55-metrowym rajdem zdobył łatwe punkty, po czym, z prostego kopa, kolejne dwa oczka, dołożył Michał Kępa.

Budowlani nie odpuszczali i udało im się jeszcze raz przyłożyć na prawym skrzydle, jednak nie wystarczyło już czasu. Ostatnia martwa piłka, gwizdek sędziego i rozpoczął się szał radości zawodników Jakuba Sekleckiego. Orkan Mistrzem Polski! Najlepszym zawodnikiem turnieju został łącznik młyna grający z numerem 8, Kamil Palasik (RC Orkan Sochaczew).

– Cały turniej był przewidywalny. W pierwszych dwóch meczach byliśmy faworytem i nie zawiedliśmy. Podobną drogę miał nasz główny przeciwnik, Budowlani Łódź. Naszą przewagą było to, że graliśmy u siebie. Byliśmy mocno skoncentrowani i zmobilizowani, i po zaciętym, wyrównanym boju, zasłużenie wygraliśmy – powiedział nam trener Złotych Juniorów Orkana, Jakub Seklecki.

Puchar i medale rugbistom Orkana wręczał burmistrz Piotr Osiecki. Gratulował młodym zawodnikom i sam wspominał, jak sięgał po to samo trofeum w 1979 roku.

Złota Drużyna Orkana: Daniel Bazylak, Jakub Młyńczak, Kamil Palasik, Dawid Janasz, Jakub Budnik, Michał Kępa, Damian Szałaj, Michał Gmurczyk, Patryk Przybylski, Daniel Pamięta, Adam Roszczyk, Kamil Gasik, Patryk Nowak, Mateusz Kornacki, Tomasz Markiewicz, Artur Grochocki, Marcin Wróblewski, Mateusz Popiołek, Mateusz Plichta, Oskar Korzeniewski, Adrian Niemiec, Kamil Wróblewski, Michał Gadomski, Piotr Czarnecki, Piotr Szkop, Norbert Okoniewski, kierownik drużyny – Mariusz Gmurczyk, fizjoterapeuta – Robert Bulik, trener – Jakub Seklecki