przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
239441 odwiedzin
Szerszy dostęp do LIVEBUSa

Z okazji 35-lecia działalności Zakładu Komunikacji Miejskiej w czerwcu zeszłego roku Sochaczew został objęty dostępem do aplikacji LIVEBUS. Dzięki wspomnianemu oprogramowaniu posiadacze smartfonów z oprogramowaniem Android mogli w prosty sposób i bezpłatnie sprawdzać np. rozkład jazdy autobusów. W zeszłym tygodniu LIVEBUS Sochaczew trafił na urządzenia z oprogramowaniem iOS od Apple. 

Przypomnijmy, że przygotowaniem aplikacji zajmowała się firma Genesis. Zespół młodych programistów ma już na swoim koncie sukcesy na polu rozkładów jazdy autobusów transportu miejskiego. Przygotowali podobny system, który z powodzeniem funkcjonuje w Warszawie.

Korzystając z GPS aplikacja LIVEBUS poda nam najbliższy przystanek autobusowy, odległość w jakiej się od niego znajdujemy i czy interesujący nas autobus z niego odjeżdża. W następnej kolejności możemy dowiedzieć się, ile czasu dzieli nas od pojawienia się tego autobusu. Umożliwia także wyszukiwanie autobusów zarówno pod względem poszczególnych linii, jak i przystanków. W zależności od preferencji, podaje o której odjeżdża interesujący nas autobus, jak też ile czasu pozostało do odjazdu. Dowiemy się również na bieżąco, czy nasz autobus nie ma problemów technicznych i czy pokonuje trasę zgodnie z rozkładem.

Dostosowanie aplikacji do systemów iOS nie jest jedynym novum. Programiści MOBOSTUDIO, którzy zajmują się rozwijaniem LIVEBUSA, ciągle pracują nad uatrakcyjnieniem oprogramowania. W obecnej wersji obsługuje ona zamieszczone na przystankach kody QR, dzięki czemu interesujące nas informacje pojawiają się na ekranie smartfona automatycznie, po zeskanowaniu takiego kodu. (seb)

A A A
06.05.2015
godz.09:32
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt