przejdź do Sochaczew.pl
195017 odwiedzin
Udane zawody strzeleckie

Na strzelnicy „CEL” , znajdującej się w Paprotni koło Teresina, odbył się 10 kwietnia III Turniej Strzelecki o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Sochaczewie. Do rywalizacji stanęło 8 drużyn z całej Polski. Turniej został zorganizowany przez członków International Police Association region Sochaczew, którego przewodniczącym jest Juliusz Dworakowski.

Zawody przeprowadził instruktor strzelnicy Wojciech Eim. Rozegrane zostały one w dwóch konkurencjach. Pierwsza z nich to strzelanie z pozycji stojącej z odległości 25 metrów do tarczy TS-2. Czas oddawania strzałów 10 minut.

Druga polegała na dobiegnięciu do stanowiska strzeleckiego, załadowaniu magazynku Kałasznikowa, oddania strzału do metalowego krążka. Następnie zawodnik przebiegał do drugiego stanowiska strzeleckiego, z którego oddawał cztery strzały do tarczy przedstawiającej zakładniczkę którą zasłania się terrorysta. Za „zabicie” zakładniczki przyznawano oczywiście punkty karne. Żeby było trudniej, na wykonanie wszystkich tych elementów, każdy zawodnik miał zaledwie 40 sekund.

Patronat nad zawodami objął burmistrz Piotr Osiecki. Nie każdy wie, że jest on członkiem IPA. Mimo napiętego harmonogramu znalazł czas, żeby przyjechać na część zawodów i kibicować uczestnikom.

Po podliczeniu obu konkurencji okazało się, że drużynowo zwyciężyła ekipa IPA Siedlce. Kolejne pozycje zajęły ekipy IPA Sochaczew i Klub Strzelecki „CEL”. W klasyfikacji indywidualnej pierwszą lokatę zajął Mariusz Kruk z IPA Sochaczew. Jest on policjantem pozostającym w czynnej służbie. Na drugim miejscu uplasował się Sławomir Duranowski z IPA Radom, a trzecią pozycję wywalczył Ireneusz Zawadzki – Klub Strzelecki „CEL”. W zawodach brał udział dyrektor Szpitala Powiatowego w Sochaczewie, Piotr Szenk. Sochaczewski chirurg strzelał naprawdę dobrze i ostatecznie uplasował się tuż za podium na czwartym miejscu. (seb)

Fotogaleria na stronie: www.ziemia-sochaczewska.pl

A A A
14.04.2015
godz.08:42
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość