przejdź do Sochaczew.pl
215167 odwiedzin
Sochaczewskie święto teatru

W czwartek 19 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Chodakowie odbyły się XXI Sochaczewskie Prezentacje Teatralne SPAT 2015. Festiwal już po raz trzeci miał charakter ogólnopolski.

Oficjalnego otwarcia przeglądu dokonała dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Sochaczewie Halina Pędziejewska oraz zastępca burmistrza Marek Fergiński.

- Niezwykłą przyjemność sprawia mi uczestniczenie w sochaczewskim święcie teatru. Szczególne podziękowania należą się instruktorom i opiekunom poszczególnych grup za przygotowanie dzieci i młodzieży do dzisiejszych występów – mówił burmistrz Marek Fergiński.

Na deskach chodakowskiego kinoteatru zaprezentowano tego dnia 15 spektakli konkursowych. Festiwal SPAT 2015 poprowadził instruktor teatralny w MOK Chodaków, Damian Jaworski. Jako pierwsi na scenie pojawili się najmłodsi aktorzy z sochaczewskich przedszkoli. Wprowadzili swoich rówieśników i resztę widzów w bajkowy klimat m.in. Czerwonego Kapturka czy Deszczowego Króla. Po nich gościnnie wystąpił Teatr Rodziców z Niepublicznego Tęczowego Przedszkola.

Z każdą godziną (impreza trwała dziewięć godzin), wraz z pojawianiem się na scenie coraz starszych aktorów, wzrastał poziom artystyczny odgrywanych spektakli. Jurorzy oceniający prezentacje nie mieli łatwego zadania.

Gościem specjalnym festiwalu SPAT był aktor i reżyser związany z teatrem Rampa, znany dobrze dzieciom jako Piksel z programu „Budzik” w TVP 1 – Maciej Gąsiorek. Przewodniczył on tegorocznemu jury. Wspólnie z nim występy oceniała dyrektor chodakowskiej filii MOK, Anna Sobkowicz oraz reżyser teatralny, znany lokalnej widowni jako twórca sochaczewskiego Teatru Maska – Dawid Żakowski.

Uczestników przeglądu podzielono na trzy kategorie wiekowe: przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie. W każdej grupie przyznano nagrodę główną SPAT 2015 oraz po kilka wyróżnień. Nie mniej cenne były nagrody specjalne za talent sceniczny. Pełną listę laureatów III Ogólnopolskiego Festiwalu SPAT 2015 prezentujemy poniżej.

Laureaci SPAT 2015
PRZEDSZKOLA
Nagroda główna SPAT 2015: Grupa Skrzaty z Niepublicznego Tęczowego Przedszkola, za spektakl „Kwoka”.
Wyróżnienia: Grupa Misie z Miejskiego Przedszkola nr 4 za spektakl „Deszczowy król”; Grupa Nutki z Miejskiego Przedszkola nr 6 za spektakl „Krasnoludki”; Grupa Sowy z Miejskiego Przedszkola nr 3 za spektakl „O zdrowym Czerwonym Kapturku”.
Nagroda specjalna: Paweł Bodal z Miejskiego Przedszkola nr 4 za rolę króla w spektaklu „Deszczowy król”.
SZKOŁY PODSTAWOWE
Nagroda główna SPAT 2015: Koło teatralne „To nasza pasja” z Zespołu Szkół w Kątach za spektakl „Przepis na sukces”.
Wyróżnienia: Koło teatralne „Zgrywusy” ze Szkoły Podstawowej w Płocku za spektakl „Tam gdzie pieprz rośnie”; Grupa teatralna „Rekwizyt” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Chodakowie za spektakl „Czerwony Kapturek”; Grupa teatralna „W.A.Ż.K.A” ze Szkoły Podstawowej w Żukowie za umiejętności taneczne i budującą atmosferę.
Nagroda specjalna: Grupa artystyczna „TrzyPoTrzy” z Zespołu Szkół w Łowiczu.
GIMNAZJA I SZKOŁY ŚREDNIE
Nagroda główna SPAT 2015: Jo Art Show Joanny Stanowskiej za spektakl „Zabawka”.
Wyróżnienia: Maciej Bukowicki za rolę w przedstawieniu „Pan czy nie pan”; Zespół Teatralny „Grawitacja” z Zespołu Szkół nr 5 w Płocku za spektakl „Wiktor”; Teatr Ad Hoc z Pijarskiego Liceum Ogólnokształcącego Królowej Pokoju w Łowiczu za spektakl „Ja Antygona”; Paulina Skrzypińska z teatru COM.PL.EX z Miejskiego Ośrodka Kultury w Skierniewicach.
Nagroda specjalna: Teatr Maska z Miejskiego Ośrodka Kultury w Sochaczewie.

Maciej Frankowski

Fotogalerię z tego wydarzenia znajdziesz na stronie www.ziemia-sochaczewska.pl 

A A A
26.03.2015
godz.12:09
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość