przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
297497 odwiedzin
Droga do Skierniewic zostanie przebudowana

Wielu mieszkańców Sochaczewa, w tym osoby odbywające kurs na prawo jazdy, często podróżuje drogą do Skierniewic. W ciągu najbliższych dwóch lat muszą przygotować się na utrudnienia, bowiem trasa biegnąca przez Puszczę Bolimowską będzie w końcu przebudowywana.

O tym, że remont „ciemnej drogi przez las”, ze względu na jej stan techniczny, jest konieczny  nikogo nie trzeba przekonywać. Nie ma ona pobocza, a co najważniejsze jezdnia nie trzyma norm drogi wojewódzkiej, bo jest za wąska. Ma zaledwie pięć metrów szerokości i z trudnością mogą się na niej mijać większe samochody.

Przymiarki do remontu drogi wojewódzkiej nr 705 trwają około 10 lat. Już dawno  uregulowano sprawy podziału gruntów oraz uzyskano niezbędne pozwolenia. Zapowiadana budowa miała ruszyć w 2012 roku, lecz realizacja inwestycji została wówczas zawieszona na czas przeprowadzenia, przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Łodzi, kolejnej oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko. Ostatnimi czasy od naszych czytelników zaczęły napływać sygnały o wycince drzew przy poboczach tej trasy. Postanowiliśmy więc sprawdzić, czy jest to zwiastun planowanej od lat inwestycji. W tym celu zwróciliśmy się do rzecznika Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi, Marcina Nowickiego, który potwierdził te przypuszczenia.

- Wycinka drzew była zlecona, aby przygotować teren pod rozbudowę drogi wojewódzkiej. Chodziło nam o maksymalne wykorzystanie czasu zimowego, również po to, aby zdążyć przed okresem lęgowym ptaków. Wykonawca przyszłych robót na DW 705 został wyłoniony w drodze przetargu 20 lutego. Mamy nadzieję podpisać z nim umowę na przełomie marca i kwietnia.

Więcej na ten temat na stronie: www.ziemia-sochaczewska.pl

A A A
26.03.2015
godz.08:23
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt