przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
240225 odwiedzin
Uzupełniła mistrzowską koronę

W wałbrzyskiej hali Aqua Zdrój (6-8.03) odbyły się 83 Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów w tenisie stołowym. Klasą dla siebie była Katarzyna Grzybowska (SKTS), która zdobyła dwa złote medale, uzupełniając nimi swoją mistrzowską koronę.

W grze pojedynczej panna Kasia w pierwszych trzech meczach (po 4:0) gładko pokonała Monikę Jacek (Stella Gniezno), Aleksandrę Falarz (Bronowianka Kraków) oraz Joannę Kiedrowską (Chrobry Międzyzdroje). W ćwierćfinale oddała dwa sety Roksanie Załomskiej (KTS Tarnobrzeg). Dopiero w półfinale Grzybcia musiała się sporo napocić, gdyż po drugiej stronie stanęła Magdalena Szczerkowska (KGHM Polkowice). Mecz zakończył się zwycięstwem zawodniczki SKTS 4:3. Finał był powtórką z ubiegłego roku. Grzybowska łatwo wygrała z defensorką Antoniną Szymańską (GLKS Nadarzyn) 4:0 (11-6, 11-1, 11-7, 11-5), broniąc tym samym tytułu Mistrzyni Polski.
W grze mieszanej (mikst) nasza zawodniczka zagrała w parze z Pawłem Fertikowskim (Bogoria Grodzisk Mazowiecki). Pięć pojedynków, pięć zwycięstw i zaledwie 3 przegrane sety. Drugie złoto zawisło na szyi Katarzyny Grzybowskiej. Uzupełniło ono jej mistrzowską koronę, gdyż do tej pory tylko w mikście Grzybcia nigdy nie stanęła na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Polski (miała brąz w 2009 roku w parze z Piotrem Chmielem).
Aktualnie na koncie 26-letniej zawodniczki jest 6 tytułów Mistrzyni Polski – dwa w grze pojedynczej, trzy w deblowej i jeden w mikście.
Już w najbliższy piątek (13.03) będzie można kibicować Kasi i jej koleżankom podczas meczu Ekstraklasy kobiet. Do Sochaczewa przyjedzie GLKS Nadarzyn. Mecz rozpocznie się o godzinie 17.00.