przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
245190 odwiedzin
Melodie świata zabrzmiały w MOK

W sobotni wieczór 10 stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury w Boryszewie odbył się koncert noworoczny pt. „Czas nadziei” w wykonaniu sochaczewskiej orkiestry kameralnej Camerata Mazovia. Gościem specjalnym była sopranistka Paulina Szafaryn.

Sobotni koncert był preludium do tegorocznych imprez kulturalnych organizowanych w naszym mieście. Tłumnie zgromadzona publiczność, wśród której znaleźli się starosta Jolanta Gonta, wiceburmistrz Dariusz Dobrowolski, przewodniczący Rady Miasta Sylwester Kaczmarek, dyrektor Centrum Kultury Agata Kalińska, miała nie lada okazję do posłuchania muzyki z najwyższej półki. Kilkunastu muzyków pod dyrekcją Artura Komorowskiego dało jak zwykle niezapomniany koncert.

W programie wieczoru znalazły się utwory największych światowych kompozytorów i wirtuozów. Na początek zabrzmiała „La Traviata” z opery Giuseppe Verdiego. Usłyszeliśmy także „Pomp and circumstance” Edwarda Elgara, „Opowieści lasku wiedeńskiego” Johanna Straussa oraz „Libertango” Astora Piazzolli. Sporą część imprezy stanowiły utwory zachęcających do karnawałowego szaleństwa, typu kan-kan, standardy muzyki rozrywkowej rodem z Hollywood, wśród których znalazły się przeboje Whitney Houston oraz szlagiery muzyki filmowej. Gościem specjalnym wieczoru była sopranistka Paulina Szafaryn, która wykonała najpiękniejsze arie operetkowo-musicalowe. Koncert odbył się w ramach cyklu „Burmistrz Miasta Zaprasza”. (Ka)

A A A
12.01.2015
godz.08:34
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt