przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
245114 odwiedzin
Ambulans pełen krwi

 

Po raz drugi akcja honorowego oddawania krwi na sochaczewskim rynku zakończyła się wielkim sukcesem. Zebrano prawie 23 litry życiodajnego płynu. Więcej niż dwa tygodnie temu.

W środę, 21 marca, o godz. 10 zastaliśmy przed ambulansem około 50 osób. Wszyscy czekali na swoją kolejkę. Wśród oczekujących byli zarówno stali krwiodawcy, jak i tacy, którzy przyszli pierwszy raz. Krzysztof Oziemblewski jest zawodowym kierowcą. Wyjeżdża w długie trasy, więc nie zawsze może wziąć udział w akcji. W minioną środę miał wolne i o 9 rano ustawił się w kolejce. Jest wieloletnim krwiodawcą. Dzięki temu przysługuje mu darmowy przejazd komunikacją miejską i zniżka na niektóre leki. Ale i bez tego oddawałby krew, bo jak twierdzi, tego się nie robi dla pieniędzy.

Niezwykle budująca była obecność dużej grupy młodzieży z Zespołu Szkół im. J. Iwaszkiewicza. Uczniowie pierwszy dzień wiosny zamiast na wagarach spędzili w niezwykle pożyteczny sposób – oddając krew. Zgłosiło się także dużo kobiet – bardzo młodych, rozpoczynających przygodę z honorowym krwiodawstwem i takich, które robią to od lat.

21 marca wszyscy chętni zostali przyjęci. Zarejestrowano łącznie 65 osób, z czego 51 zakwalifikowano do pobrania krwi. Tego dnia zebrano jej 23 litry.

Pielęgniarki z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa twierdzą, że nasze miasto jest pod tym względem wyjątkowe. Jeżeli brakuje krwi, wystarczy wysłać ambulans do Sochaczewa. U nas zawsze są chętni.

Kolejna akcja odbędzie się w środę 4 kwietnia, a następna wyjątkowo w sobotę 21 kwietnia. Na ten dzień zaplanowana jest duża akcja krwiodawcza ph. „Motoserce”. (sos)

 

A A A
26.03.2012
godz.08:35

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt