przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
245161 odwiedzin
Nakręcamy akcję nakrętkową

 

W mieście rusza kolejna duża akcja społeczna. Jej inicjatywa wyszła od samego dołu, czyli od najbardziej zainteresowanej osoby, niepełnosprawnego Michała Jasińskiego. O dziwo, nie chodzi mu o siebie, a o innego niepełnosprawnego.

A było tak: Michał Jasiński, 27-letni niepełnosprawny, który jeździ na wózku, bo urodził się z porażeniem mózgowym, pomyślał, że skoro sam ma już porządny wózek, to może warto byłoby zatroszczyć się o taki sprzęt dla kogoś innego, równie potrzebującego. Michał wie, że istnieje możliwość otrzymania wózka za plastikowe nakrętki. Oczywiście jest ich potrzebna ogromna ilość, dlatego napisał mejla do posła Macieja Małeckiego.

Warto w tym miejscu dodać, że Michał ma niesprawne ręce i nogi, za to jest świetnie rozwinięty intelektualnie. Za pomocą wskaźnika umieszczonego na głowie pisze, maluje, układa puzzle, w czym jest prawdziwym mistrzem. Za pomocą wskaźnika radzi sobie także przy klawiaturze komputera.

No więc napisał do Macieja Małeckiego, żeby ten pomógł mu nagłośnić sprawę. Z kolei pan poseł zwrócił się z podobną prośbą do nas. I w ten oto sposób powstał zaczyn wspólnej miejskiej akcji. Zdajemy sobie sprawę, że niektóre szkoły i placówki zbierają już nakrętki i mają w tym spore sukcesy. Nie chcemy odbierać nikomu zasług, ale z drugiej strony nie możemy być obojętni na hasło rzucone przez Michała.

Zachęcamy więc wszystkich do zbierania nakrętek. Wystarczy przed wyrzuceniem plastikowej butelki czy kartonu po soku lub mleku zdjąć nakrętkę i przechować w jakimś pojemniku w domu. Później, wychodząc na zakupy, do pracy, czy na spacer, zabrać ze sobą i oddać w jednym z miejsc prowadzących zbiórkę.

Na początek do akcji włączyła się PSS „Społem”. Nakrętki przyjmują wszystkie spółdzielcze sklepy. Można je także przynosić do naszej redakcji mieszczącej się przy ul. Żeromskiego 12 oraz do biura poselskiego przy ul. Narutowicza.

Zachęcamy inne sklepy, instytucje do włączenia się w akcję. Wystarczy zadzwonić do redakcji (tel. 46 862 23 55), a my podamy w gazecie adres, pod którym można zostawiać nakrętki.

Akcja jest bardzo świeża. Musimy jeszcze ustalić, kto się zajmie odbiorem nakrętek ze sklepów i instytucji. Liczymy na przychylność ratusza w tej sprawie. Będziemy na bieżąco informować o wszystkich „nakrętkowych” nowościach. (sos)

A A A
26.03.2012
godz.08:32

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt