przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
240439 odwiedzin
Trwają odbiory techniczne parkingu przy PKP

Długo oczekiwany parking przy stacji PKP jest praktycznie gotowy. Na otwarcie trochę jeszcze jednak poczekamy. Procedury odbiorowe w przypadku inwestycji na terenach kolejowych są bowiem długie i skomplikowane.

W ostatnich dniach wprowadzano poprawki mające na celu zapewnie poprawnego funkcjonowania obiektu. Między innymi, na prośbę miasta, pracownicy spółki PKP zajęli się zniszczonym dachem wieży ciśnień. Wymagał on zabezpieczania przed spadającymi dachówkami, które mogłyby uszkodzić stojące na parkingu auta. Dach pokryto brezentową osłoną, co ma rozwiązać problem.

W ubiegłym tygodniu zaczęły się odbiory techniczne parkingu.

- Mamy już wydane pozwolenie na użytkowanie obiektu od służb porządkowych – straży pożarnej i sanepidu. W piątek 17 października miała miejsce wizyta służb technicznych spółki PKP. Kolejnym etapem będzie kontrola Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Dopiero po uzyskaniu pozytywnych opinii tych podmiotów, będzie można przystąpić do sporządzania protokół odbioru, na mocy którego będzie już można wydać pozwolenie na użytkowanie obiektu – powiedziała nam naczelnik Wydziału Inwestycji i Modernizacji UM, Urszula Cielniak.
Ile może potrwać cała procedura? Ze względu na to, że parking leży na terenie obok torów, a jak wiadomo struktura PKP to gąszcz spółek, przepisów, biur – trudno dziś jednoznacznie wskazać termin. Władze miasta chciałby oczywiście, by nastąpiło to jak najszybciej, w ciągu najbliższych tygodni.

Więcej w najnowszym tygodniku "Ziemia Sochaczewska", 21.10.2014

Maciej Frankowski

A A A
24.10.2014
godz.12:49
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt