przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
240441 odwiedzin
Światowy sukces grafików z Gimnazjum nr 2

16 października w Młodzieżowym Domu Kultury w Toruniu będzie miało miejsce otwarcie wystawy prac XIX MIĘDZYNARODOWEGO BIENNALE GRAFIKI DZIECI I MŁODZIEŻY – TORUŃ 2014. W wystawie wezmą udział prace uczniów „dwójki”.

Jest to jeden z największych konkursów międzynarodowych organizowanych przez Galerię i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu przy współudziale Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu i Urzędu Miasta Torunia.

Na konkurs nadesłano 10654 prace z 43 krajów całego świata. Międzynarodowe jury, w skład którego weszli artyści plastycy, pedagodzy z Czech, Słowacji i Polski, zakwalifikowało do wystawy pokonkursowej 1153 wytwory młodych artystów z 36 krajów. Wśród prac zakwalifikowanych na wystawę znalazły się grafiki Marleny Rychlickiej i Michała Kani, uczniów Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Króla Władysława Jagiełły w Sochaczewie. Prace te powstały pod kierunkiem nauczyciela plastyki i historii Zdzisława Chlebowskiego.

Jak informują organizatorzy, wystawa zaprezentuje wybór dokonań we wszystkich możliwych technikach graficznych. Zazwyczaj stopień skomplikowania obrazów uzależniony jest od wieku młodych artystów. Oprócz walorów plastycznych ekspozycja spełnia też funkcję poznawczą, gdyż z dziecięcych prac można wiele dowiedzieć się o miejscach, z których pochodzą ich autorzy.

Wystawa pokonkursowa jest przeglądem najciekawszych, najbardziej oryginalnych wytworów plastycznych dzieci i młodzieży z całego świata, a także promocją prężnie działających, odnoszących sukcesy w edukacji artystycznej szkół i ośrodków, wśród których znajduje się Gimnazjum nr 2 w Sochaczewie.

A A A
17.10.2014
godz.10:11
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt