przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
240443 odwiedzin
Nowe zasady gry

W sezonie 2014/2015 obowiązywać będą w Ekstralidze nowe zasady. Po pierwszej rundzie zespoły zostaną podzielone na dwie grupy – silniejszą, walczącą o medale i słabszą, rywalizującą o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Poza tym drużyny Budowlanych Łódź i Ogniwa Sopot przystąpią do rozgrywek z ujemnym kontem. Jest to kara za brak szkolenia młodzieży. 

Nie zważając na te nowinki rugbiści Orkana intensywnie przygotowują się do nadchodzącego sezonu. Jednym z elementów był test-mecz z warszawską Skrą. Na Maracanie drużyny zagrały cztery kwarty po 20 minut każda. Mecz mógł się podobać, gdyż jego tempo było wysokie i rugbiści sporo grali ręką.

W pierwszej kwarcie stroną atakującą byli goście. Dopiero w końcówce dynamiczną akcję skutecznie wykończył Marcin Stencel. W drugiej ćwiartce wyraźną przewagę miał Orkan. Udokumentował ją czterema przyłożeniami. W trzeciej części sochaczewianie przećwiczyli grę obronną. Mądrze się bronili, a punkty zdobywali po dynamicznych kontrach. Nie ustrzegli się jednak błędu, który kosztował ich utratę siedmiu punktów. W ostatniej odsłonie meczu na boisku pojawiło się wielu młodych rugbistów. Wykorzystali ten fakt goście, drugi raz przykładając.

Bardzo dobrze w Orkanie zagrał po powrocie z Pogoni Siedlce Tomasz Gasik (3 przyłożenia i 7 podwyższeń), który napędzał atak naszej drużyny. W młynie wyróżniał się niezwykle dynamiczny Kamil Wędrzyński. Zawodnik ostatecznie zdecydował się pozostać w naszej drużynie, pomimo propozycji zmiany klubu. Na boisku nie pojawił się również Tomasz Malesa, który w sobotę zmienił stan cywilny. Rugbiście oraz jego wybrance redakcja sportowa „Ziemi Sochaczewskiej” życzy samych szczęśliwych dni. Już w najbliższy weekend Orkan wyjeżdża do Gdyni na mecz z Arką.

Więcej na ziemia-sochaczewska.pl

A A A
21.08.2014
godz.10:08
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt