przejdź do Sochaczew.pl
118586 odwiedzin

O antologii

A A A

 

Rozpoczyna się największa z dotychczasowych akcji literackich na terenie naszego miasta. Jej finałem będzie wydanie unikalnej publikacji - antologii wierszy sochaczewskich poetów.

 

Pomysłodawcami tej inicjatywy jest dwójka sochaczewskich poetów: Tadeusz Hutkowski i Marek Boczek. Jak mówią, wszystko zaczęło się od Turnieju Jednego Wiersza, organizowanego przez literatów wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną. Teraz, dzięki wsparciu burmistrza Piotra Osieckiego i dyrektora Centrum Kultury, Promocji, Sportu, Turystyki i Organizacji Pozarządowych Agaty Kalińskiej, projekt ten wszedł w fazę realizacji. W przygotowanie „Antologii Sochaczewskiej Poezji” włączyła się redakcja „Ziemi Sochaczewskiej” oraz Miejski Ośrodek Kultury w Sochaczewie.

Do końca roku będziemy przyjmować wiersze autorstwa sochaczewian. Można przesyłać je droga elektroniczną na adres ziemiasochaczewska@gmail.com lub dostarczać bezpośrednio do naszej siedziby przy ul. Żeromskiego 12. Jedyna formalność jakiej należy dopełnić dotyczy podpisania oświadczenia, w którym stwierdza się, że jest się autorem przekazanych utworów i wyraża się zgodę na ich bezpłatną publikację.  Do prac warto dołączyć zdjęcie i krótką informację o autorze, wraz z adresem i telefonem kontaktowym. Trzeba mieć ukończone 16 lat.

Aby uniknąć wszelkich nieporozumień i podejrzeń o stronniczość oceną zgłoszonych prac zajmie się osoba uznana w świecie literackim, niezwiązana z tutejszym środowiskiem. Będzie to mieszkający na stałe w Żyrardowie Jerzy Jankowski. Jest on  m. in. autorem książek: „Słowokrwotok”, „Śpiewak i cisza” czy „My tu jeszcze wrócimy”. Jego wiersze ukazały się w kilkunastu antologiach. 

W ramach przygotowań do publikacji,  w kramnicach zorganizowanych zostanie kilka spotkań otwartych. Stanowić będą one połączenie wieczorów poetyckich i warsztatów z udziałem uczestników projektu i jurora, uzupełnionych o formułę „otwartego mikrofonu”. W ramach tej ostatniej, każda chętna osoba będzie mogła zaprezentować zebranym fragment swojej twórczości. Pierwsze z takich spotkań odbędzie się już we wrześniu.

 

 

 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość