przejdź do Sochaczew.pl
118586 odwiedzin

Bądźmy Selektywni

A A A

Redakcja „Ziemi Sochaczewskiej” aktywnie włączyła się w promowanie pozytywnych ekologicznie zachowań. Prowadzone przez nas działania związane są ze zbliżającym się wprowadzeniem w życie nowych przepisów dotyczących gospodarowania odpadami. Działania edukacyjne postanowiliśmy skierować głownie w do najmłodszych mieszkańców Sochaczewa. Pod patronatem władz miasta  ogłaszamy konkurs plastyczny pod hasłem „Bądźmy selektywni”.

     Wziąć w nim udział mogą uczniowie szkół podstawowych oraz dzieci uczęszczające do przedszkoli. Przyjmować będziemy  prace indywidualne i grupowe, wykonane w dowolnej technice. Mogą stanowić one  także formy przestrzenne, takie jak np. rzeźba czy instalacja. 

     Każdy z autorów powinien pokazać w swojej pracy dlaczego tak ważne jest segregowanie śmieci. Uczestnicy mogą skupić się na negatywnych skutkach zaśmiecania otoczenia w którym żyjemy, ale także na pozytywnych stronach właściwego gospodarowania odpadami. Mile widziane będzie ciekawe zastosowanie materiałów pochodzących z recyklingu.

     Konkursowe jury tworzy redakcja „Ziemi Sochaczewskiej” oraz Marcin Hugo-Bader. Na autorzów  najlepszych prac czekają artakcyjne nagrody. Dodatkowym wyróżnieniem jest  prezentacja prac na wernisażu w galerii „Most” w siedzibie Urzędu Miejskiego w Sochaczewie oraz podczas miejskich  obchodów Dnia Ziemi.

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość