przejdź do Sochaczew.pl
176435 odwiedzin
Robert Z. oskarżony o zabójstwo

W zeszłym tygodniu zatrzymany został ukrywający się przez 3 miesiące Piotr Sz. Tymczasem w sprawie 37-letniego Jacka G., który został znaleziony martwy na klatce schodowej bloku przy ul. Staszica, zapadły nowe ustalenia.

 

Kiedy rankiem 30 grudnia zeszłego roku ludzie wychodzili do pracy z klatki schodowej bloku przy ul. Staszica, myśleli, że mijają pijanego, który dochodzi do siebie po libacji z poprzedniego wieczoru. Dopiero po dłuższym czasie ktoś zainteresował się leżącym i zawiadomił policję. Na miejsce przybyło również pogotowie. Lekarz stwierdził zgon znalezionego, jak się okazało 37-letniego Jacka G. Denat miał opinię osoby imprezowej, nie stroniącej od alkoholu. Jego twarz w momencie odnalezienia wskazywała, że doznał dotkliwego pobicia.

Z przeprowadzonego na miejscu policyjnego rozeznania wynikało, że zmarły mógł przebywać w mieszkaniu 27-letniego Roberta Z., z którym czasami go widywano. Przeszukanie mieszkania wykazało w jednym z pokoi sporą ilość krwi, którą próbowano zatrzeć.

 

Robert Z., podczas przesłuchania wyjaśnił, że rzeczywiście pił z Jackiem G., gdy ten zaczął obficie wymiotować. Tak to zdenerwowało gospodarza, że wpadł w szał i pobił Jacka G. Jak utrzymuje oskarżony, nieprzytomnego po tym zajściu wyniósł na klatkę schodową. W świetle tych wyjaśnień prokuratura postawiła Robertowi Z. zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci.

 

Z badania biegłych, polegającego miedzy innymi na przeanalizowaniu rozbryzgów znalezionej krwi, jak i z innych działań śledczych, wniknęły rozbieżności z zeznaniami oskarżonego. Rozbieżności na tyle poważne, że prokuratura zdecydowała o zmianie kwalifikacji prawnej czynu na zarzut z artykułu 148 §1kk, czyli zabójstwo. 

Sebastian Stępień

Więcej w najnowszym numerze naszego tygodnika. 

A A A
08.04.2014
godz.08:50
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość