przejdź do Sochaczew.pl
167546 odwiedzin
Pobiegli dla Papieża

Prawie 300 uczestników stanęło na starcie 9 Biegu Papieskiego, który odbył się w Sochaczewie w niedzielę 20 października.

Pomysłodawcą pierwszej imprezy był pedagog i wielki propagator biegania św. Jan Cebrzyński. Zawody co roku organizowane są w tygodniu, w którym przypada rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża. Tegoroczny 9 bieg przypadł w 35 jubileusz tego wydarzenia.

Pogoda sprzyjała biegaczom. Jak na październik było wyjątkowo ciepło, a co najważniejsze nie padało. Spowodowało to rekordowe zainteresowanie uczestników, wśród których pobiegł m.in. poseł Maciej Małecki. Swoje liczne reprezentacje wystawił również sochaczewski Dragon Fight Club i Klub Maratończyka Aktywni.

Punktualnie o godz. 13.15 pod pomnikiem Jana Pawła II w Chodakowie wystrzelił pistolet startowy i peleton ruszył w trasę. Uczestnicy mieli do pokonania dystans ok. 4,7 km ulicami: Młynarską, Łąkową, Trojanowską, Staszica, Farną, aż do mety przy pomniku Jana Pawła II i Stefana Kardynała Wyszyńskiego mieszczącego się na pl. Kościuszki.

Każdy startujący po ukończeniu biegu otrzymał certyfikat oraz pamiątkowy medal. Setce pierwszych biegaczy, którzy przekroczyli linię mety wręczono specjalnie wybite medale upamiętniające 35 rocznicę rozpoczęcia pontyfikatu przez Papieża-Polaka.

Ponadto dla najlepszej trójki, w kategorii mężczyzn i kobiet, przygotowano specjalne puchary. Jako pierwszy linię mety, z czasem 15:32 minuty  przekroczył Artur Kamiński. Za nim na podium stanęli: jako drugi Grzegorz Kozłowski i trzeci - Radosław Sikora. Wśród kobiet najszybsza była Sylwia Pawlak z wynikiem 21:23 minuty. Druga finiszowała Izabela Stanisławska, na trzecim miejscu uplasowała się Aleksandra Kotlarska.

Przyznano także trzy wyróżnienia dla startujących w biegu. Puchary otrzymał najmłodszy uczestnik – Jakub Aksamit i najstarszy - Ryszard Nowakowski, a także najliczniej reprezentowana szkoła, którą w tym roku była SP3.

Szczególne uznanie należy się Marianowi Włodarskiemu, który całą trasę pokonał na wózku inwalidzkim. Podziękowania natomiast organizatorom imprezy - Stowarzyszeniu „Razem i Sprawnie” z jego prezesem Krzysztofem Werłatym na czele oraz współorganizatorom: Urzędowi Miejskiemu i Szkole Podstawowej nr 3.

Honorowy patronat nad imprezą objął burmistrz Piotr Osiecki, a także, po raz pierwszy w tym roku, marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. (mf)

A A A
22.10.2013
godz.08:21
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość