przejdź do Sochaczew.pl
166345 odwiedzin
Powrót na uczelnię

W czwartek 3 października w Kramnicach Miejskich studentki i studenci uczestniczyli w uroczystej inauguracji nowego roku akademickiego sochaczewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W oficjalnym rozpoczęciu kolejnego roku edukacji wzięli udział: burmistrz  Piotr Osiecki, dyrektor Centrum Kultury, Promocji, Sportu, Turystyki i Organizacji Pozarządowych Agata Kalińska oraz kierownik boryszewskiego MOK - Jolanta Kawczyńska. Przybyłych do sali konferencyjnej studentów przywitała prezes stowarzyszenia UTW Alicja Ozimek, która przedstawiła harmonogram roku akademickiego i rozkład zajęć na nadchodzące miesiące nauki.

W trakcie wakacji dużo się zmieniło w kwestiach organizacyjnych UTW. Począwszy od przeniesienia siedziby, która obecnie mieści się w kraminicach, po rozbudowanie programu zajęć i powstanie nowych sekcji w ramach działalności uniwersytetu. - Zamierzamy dalej prężnie prowadzić niedawno powstały dyskusyjny klub książki. Poza tym nowościami w programie będzie chociażby sekcja brydżowa. Gra karciana, która będąc rozrywką, jest jednocześnie doskonałym sposobem na utrzymanie kondycji intelektualnej dla seniorów. Na zakończenie semestrów planujemy także wprowadzić konkursy sprawdzające wiedzę studentów. Dla zwycięzców będą przewidziane atrakcyjne nagrody rzeczowe – mówiła Alicja Ozimek.

Więcej w najnowszej "Ziemi".

Maciej Frankowski

A A A
08.10.2013
godz.12:22
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość