przejdź do Sochaczew.pl
176439 odwiedzin
Maluchy i Wyspiański

Już drugi raz, dzięki współpracy naszej redakcji i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej odbyły się warsztaty plastyczne dla rodzin będących podopiecznymi placówki. Ich tematem przewodnim było życie i twórczość Stanisława Wyspiańskiego.

 Przypomnijmy, że pomysł zorganizowania cyklu wakacyjnych zajęć artystycznych dla dzieci i matek to efekt współpracy „Ziemi Sochaczewskiej” z dyrektor Zofia Berent, Ewą Leszczyńska i Adrieną Giro, a przede wszystkim malarką i pedagogiem Moniką Kosowiec-Placek.

Efektem pierwszych zajęć był patchworkowy obraz, stworzony metodą wypełniania gotowych szablonów. Na kolejnym spotkaniu, które odbyło się piątego sierpnia,  podnieśliśmy stopień trudności. Zebrani zapoznali się z twórczością Stanisław Wyspiańskiego, na podstawie szkiców tworzyli własne interpretacje jego obrazów.

Tematyka tylko pozornie mogła wydawać się zbyt mało interesująca dla dzieci.  Dzięki interaktywnym zabawom,  w tworzenie prac zaangażowali się wszyscy obecni na warsztatach. W ten sposób udało nam się zintegrować całe rodziny.

W zajęciach uczestniczyły matki z dziećmi uczęszczające do Kącika Rodzinnego w MOPS oraz rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji, pracujące z przydzielonymi im asystentami. Tradycyjnie wszyscy uczestnicy otrzymali upominki.

Na zakończenie wakacji zaplanowany jest wielki finał warsztatów. W jego ramach wykonamy wspólną pracę. Co to dokładnie będzie, pozostaje na razie niespodzianką. Być może, jeżeli tylko pogoda na to pozwoli, uczestnicy tym razem będą tworzyć w plenerze.

Agnieszka Poryszewska

A A A
13.08.2013
godz.09:34
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość