przejdź do Sochaczew.pl
165840 odwiedzin
Pechowa chodakowska Biedronka

Chodakowska Biedronka nie ma szczęścia. Po pierwszym nieudanym otwarciu, wszystko wskazuje na to, że sklep jeszcze przez jakiś czas pozostanie zamknięty z powodu niestabilnej skarpy nad przepływająca tuż obok Utratą.

Jak nam powiedział powiatowy inspektor nadzoru budowlanego Waldemar Orliński, podczas rutynowej kontroli budynku i jego otoczenia przed wydaniem zezwolenia na użytkowanie stwierdzono niezgodność z projektem w zagospodarowaniu otoczenia sklepu.

- Okazało się, że na pobliską skarpę rzeki wywożono gruz z budowy - mówi Waldemar Orliński. - Spowodowało to niestabilność podłoża części parkingu, który zaczął się nawet miejscowo zapadać. Na dodatek zauważono pęknięcie skarpy, co mogło grozić obsunięciem się jej części wraz ze skrajem parkingu. Nie mogliśmy dopuścić do takiego zagrożenia dla przyszłych klientów, dlatego wstrzymałem wydanie zezwolenia na użytkowanie obiektu do czasu naprawy skarpy.

Z tego co wiemy, gruz został już usunięty, a parking naprawiony. Pozostał jednak problem całej wysokiej skarpy, na której, według fachowców z  Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych, zwłaszcza podczas obfitych opadów i podniesienia się poziomu wody, może dojść do niebezpiecznej sytuacji. Dlatego też na miejscu zjawił się dyrektor WZMiUW w Płocku Stanisław Maciejewski, który nakazał inwestorowi ochronę stopy skarpy na długości około 30 metrów wzdłuż parkingu Biedronki.

- Nie wyznaczyłem inwestorom konkretnej daty realizacji zalecenia - mówi dyrektor Maciejewski - ale sądzę, że, jeśli znajdą prędko wykonawcę, mogą zakończyć wszystko w czasie krótszym niż miesiąc. Mimo że wzmocnienie to nie jest do wykonania zbyt proste. Ułożyć trzeba będzie bowiem około 40 - 50 połączonych ze sobą siatkowych koszy wypełnionych kamieniami, które dadzą skarpie silną podstawę przy samej wodzie. Łącznie potrzeba będzie ok. 100 ton kamienia.

Więcej w  30 numerze tygodnika.

Sławomir Burzyński

A A A
29.07.2013
godz.08:30
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość