przejdź do Sochaczew.pl
165840 odwiedzin
73-letni rowerzysta w Sochaczewie

73-letni rowerzysta z Łotwy przyjechał w środę 5 czerwca do Sochaczewa. Leontys Romanorkis wyjechał ze swojego kraju 25 maja i przez Litwę dojechał do Polski.

 

W każdym mieście, do którego przyjeżdża, zgłasza się do urzędu miasta lub na policję, gdzie otrzymuje wpis do albumu. Ma w nim zdjęcia księżnej Beatrycze z Holandii, króla Juana Carlosa z Hiszpanii i królowej Anglii z ich podpisami.

Jak nam powiedział, przejechał już ponad 40 tys. kilometrów. Był w Anglii na igrzyskach olimpijskich, w Amsterdamie, Paryżu, Madrycie. Zwiedził całe południe Europy.

Na rowerze ma przymocowane wszystkie rzeczy potrzebne mu w podróży: namiot, śpiwór, maszynkę, na której gotuje sobie herbatę i przyrządza posiłki. Ma zapasowe ubrania i buty oraz mapy kraju, po którym  podróżuje.

W Polsce był już w Warszawie w Kancelarii Prezydenta i z dumą pokazuje wpis do albumu Prezydenta Komorowskiego wraz ze zdjęciem i stemplem Kancelarii Prezydenckiej. Chce jeszcze obejrzeć Wawel w Krakowie, wrocławską starówkę i góry w Zakopanem.

Można pozazdrościć zdrowia i determinacji 73-letniemu kolarzowi, który na rowerze zwiedza całą Europę. Z pochodzenia jest Polakiem. Jego ojciec pochodził z naszego kraju, a on sam całkiem dobrze mówi po polsku. (jw)

A A A
07.06.2013
godz.10:22
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość