przejdź do Sochaczew.pl
129850 odwiedzin
„Czwórka” zdobyła Puchar Wiosny

IX Międzyszkolny Turniej Gier i Zabaw Ruchowych „O Puchar Wiosny” odbył się 20 marca w Szkole Podstawowej nr 3 w Sochaczewie. Udział w zawodach wzięło około dwustu uczniów z czterech sochaczewskich podstawówek.

- Wszyscy, którzy dzisiaj biorą udział w zawodach są zwycięzcami. Na dzisiejszy sukces pracowaliście wiele miesięcy. Wielu mistrzów Polski oraz świata zaczynało od takich szkolnych zawodów. Wierzę, że wśród was są następcy największych sportowych sław – powiedział do uczniów burmistrz Piotr Osiecki.

Natomiast Krzysztof Werłaty, dyrektor SP nr 3 dodał, iż to sportowe przedsięwzięcie dostarcza zarówno młodym sportowcom jak i ich rodzicom niesamowitych wrażeń i daje wiele satysfakcji.

Do rywalizacji przystąpiło blisko dwustu uczniów klas I – III z czterech miejskich szkół podstawowych, a rozgrywki tradycyjnie już od ośmiu lat zorganizowała „trójka”. Turniej składał się z kilkunastu konkurencji. Zwycięzcami okazali się uczniowie SP nr 4 zdobywając 96 punktów. Miejsce drugie należało do uczniów SP 3 – ci zdobyli niewiele mniej, bo 91 punktów. Zawodnicy z SP nr 2 wywalczyli 59 pkt., zaś uczniowie z sochaczewskiej „siódemki”, 52 pkt. Celem turnieju było upowszechnianie wśród dzieci sportu, porównanie swojej sprawności fizycznej z rówieśnikami z innych szkół w oparciu o zasadę fair play, jak również integracja środowisk szkolnych.

Impreza sportowa została objęta patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz burmistrza Sochaczewa. (Ka)