przejdź do Sochaczew.pl
165840 odwiedzin
Trzystu dla papieża

W niedzielę 21 października odbył się VIII Bieg Papieski. Prawie trzystu uczestników przebiegło dystans 4,7 km by uczcić 34 rocznicę pontyfikatu Jana Pawła II.

Z pewnością piękna pogoda zachęciła uczestników do wzięcia udziału w ósmej edycji Biegu Papieskiego. Kilkanaście minut po godzinie 13.00 zawodnicy wystartowali spod kościoła p.w. św. Józefa Robotnika w Chodakowie. Do pokonania mieli dystans 4,7 km przebiegający ulicami: Młynarską, Łąkową, Trojanowską, Staszica i Farną. Udział w biegu mógł wziąć każdy, bez ograniczenia wiekowego. Pobiegli zarówno doświadczeni sprinterzy jak i amatorzy.  Zdobywcy trzech pierwszych miejsc zostali uhonorowani pucharami.

W kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła Natalia Grefkowicz z Gimnazjum w Kozłowie Biskupim, na podium z numerem drugim stanęła Dagmara Cybulska, na trzecim natomiast Klaudia Cybulska - uczennice Gimnazjum nr 2 w Sochaczewie.

W kategorii mężczyzn pierwsze miejsce zajął Artur Kamiński z Płocka, na drugim uplasował się Radosław Sikora z Klubu Sportowego „Filipides” Teresin, trzecie miejsce należało do Krzysztofa Zakrzewskiego z Klubu Maratończyka „Aktywni” Sochaczew. Najmłodszym uczestnikiem biegu był Oktawian Marciniak, zaś najstarszym Jan Kocimski z „Aktywnych”. Najliczniejszą nagrodzoną grupą biorącą udział w zawodach było Stowarzyszenie KM „Aktywni”.

Wszyscy uczestnicy otrzymali medale z wizerunkiem Jana Pawła II oraz certyfikat ukończenia biegu. Organizatorami imprezy byli: Stowarzyszenie na rzecz Sportu i Rekreacji „Razem i Sprawnie”, burmistrz  Sochaczewa oraz Szkoła Podstawowa nr 3.