przejdź do Sochaczew.pl
176819 odwiedzin
Sergiej nie dał szans rywalom

 

W niedzielę (02.09) biegacze po raz 29 wyruszyli na trasę sochaczewskiego półmaratonu. Tym razem mieli do pokonania pętlę ze startem i metą na stadionie MOSiR przy ulicy Warszawskiej. Część oficjalna to wysłuchanie hymnu i wciągnięcie flagi narodowej na maszt. Następnie burmistrz Piotr Osiecki powitał startujących i świetnie wywiązał się z roli startera.

Praktycznie od samego początku na czele biegł Sergiej Marczuk, który z każdym kilometrem powiększał swoją przewagę. Na mecie wyniosła ona ponad sześć i pół minuty nad następnym zawodnikiem. Najlepszym sochaczewianinem okazał się Tomasz Śmietański, który by czternasty. Startujący z numerem 10 jubilat Fabian Filipiak (to jego dziesiąty start w imprezie), ustrojony balonikiem, dobiegł do mety 133. Na trasie pojawił się także znany satyryk Jacek Fedorowicz.

W bardzo dobrym tempie pobiegły panie. Pierwsza z nich, Ukrainka Svitlana Stanko, była ósma w generalce. Na dziewiątym miejscu uplasowała się druga z kobiet - Izabela Trzaskalska. Tak dobre wyniki pań nie powinny dziwić, gdyż Ukrainka wygrała maratony w Zurichu i Warszawie, a w mistrzostwach Europy w Barcelonie była 21. Polka natomiast jest tegoroczną brązową medalistką 21. Mistrzostw Polski w półmaratonie.

Po zakończonym biegu zawodnicy chwalili trasę za jej urozmaicenie, jednocześnie narzekali na trudne podbiegi, które wyciskały z nich energię. Do biegu wystartowało 257 osób, a w jego trakcie wycofała się tylko jedna.  Z pewnością niedzielny bieg można uznać za udany, a organizatorom z MOSiR należy pogratulować sukcesu.

Pełne wyniki półmaratonu w najnowszym numerze. 

(et)

A A A
04.09.2012
godz.08:29
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość