przejdź do Sochaczew.pl
183431 odwiedzin
Zdalne rozliczanie

Poszerzenie obszarów naszego miasta, gdzie odczyt wodomierzy odbywa się metodą radiową, a faktury wystawiane są w miesięcznym okresie rozliczeniowym, postępuje zgodnie z założeniami ustalonymi wiosną tego roku – informuje ZWiK.

Na koniec września odczytami radiowymi objęto posesje na osiedlach Karwowo, Rozlazłów, przy ulicy Gawłowskiej, Płockiej i te znajdujące się w ulicach przyległych. Łącznie wykonano 939 zdalnych odczytów. W najbliższych dniach strefa odczytów radiowych zostanie poszerzona o ulice Rozlazłowską, Prostą, Żeglarską, w listopadzie rozpoczną się także odczyty radiowe na osiedlu Malesin. W celu podpisania stosownych oświadczeń zapraszamy do siedziby naszej spółki przy ul. Rozlazłowskiej 7 – informuje ZWiK. I podkreśla, że zmiana formy odczytu nie łączy się z żadnymi dodatkowymi kosztami.

W tych rejonach miasta, gdzie prowadzi się comiesięczny odczyt radiowy, klienci posiadający wodomierze na wodę bezpowrotnie zużytą muszą ich stan (wraz z danymi odbiorcy – imię, nazwisko, adres lub numer wodomierza) przekazywać do ZWiK. Można to zrobić na kilka sposobów, np. wysyłając maila na adres stan.wodomierza@zwik.sochaczew.pl, w formie SMS-a na numer 506-808-639 lub za pośrednictwem e-BOK. Tylko wtedy ZWiK będzie mógł na fakturze pomniejszyć ilość odprowadzanych ścieków o wodę bezpowrotnie zużytą.

Przy okazji ZWiK kolejny raz zachęca do korzystania z elektronicznego systemu przekazywania faktur. Obecnie korzysta z niego 465 odbiorców. Pozwala to znaczne skrócić czas oczekiwania na fakturę oraz ułatwia spółce ich dystrybucję. E-faktura wysyłana jest na adres e-mail podany w oświadczeniu podpisanym przez klienta zawierającym zgodę na wystawienie i przesyłanie faktur w formie elektronicznej. Informacja o wysłaniu dokumentu przekazywana jest też SMS-em na numer telefonu podany w oświadczeniu.

A A A
06.11.2019
godz.11:39
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość