przejdź do Sochaczew.pl
146521 odwiedzin
Tłuczniem w ulice

Trwa program utwardzania dróg ziemnych tłuczniem. Ratusz wyda na ten cel około miliona złotych. Nową nawierzchnię zyska ponad 11 km dróg. Utwardzono już pierwszą siedemnastkę ulic.

Miasto zarządza łącznie 113 km dróg. Jeszcze dwa lata temu utwardzony był zaledwie co trzeci z nich. Wszystko zmieniło się wraz z wprowadzeniem przez ratusz programu „Drogi zamiast błota”. W jego ramach rok temu udało się utwardzić ponad osiem kilometrów dróg. W tym roku do utwardzenia przeznaczono 44 ulice.  Operacja wzmacniania nawierzchni pochłonie ponad milion złotych. W skali sochaczewskiego budżetu to niebagatelna kwota.

 

Pierwsza siedemnastka

Prace ruszyły na początki lipca. Na zlecenie Urzędu Miejskiego prowadzi je firma „Prima”. Wydział Infrastruktury Miejskiej i Ochrony Środowiska odebrał już pierwszą siedemnastkę pokrytych tłuczniem ulic. Wśród nich znalazły się wszystkie przewidziane do utwardzenia ulice na Malesinie czyli: Skotnickiego, Kościńskiego, Szajnowicza, Zamoyskiego, Lipowa, Sosnowa, Akacjowa, Olchowa i Cisowa. Podobnie jest na Boryszewie, gdzie tłuczeń położono na ulicach: Bojowników, Południowej, Robotniczej, Wiśniowej oraz Wołodyjowskiego. Oprócz tego ekipy „Primy” wykonały zadania na ul. Lazurowej (Karwowo), ul. Twardowskiego (Wypalenisko) i ul. Popiela (Trojanów).

Na liście dróg, na których poprawiana ma być nawierzchnia, nadal znajduje się kilkadziesiąt pozycji. Pracownicy wydziału infrastruktury i ochrony środowiska zapewniają, że nie można mieć zastrzeżeń zarówno do tempa jak i jakości prowadzonych robót.

- Prace potrwają do przełomu września i października. Nie ma takiej możliwości, żebyśmy nie zdążyli przed nadejściem jesieni - powiedział nam naczelnik Wiesław Kowala.

Od Rozlazłowa do Karwowa

Zgodnie z wykazem dróg przeznaczonych do poprawy nawierzchni, w najbliższych tygodniach tłuczeń pojawi się na ulicach Przylasek, Karwowskiej, Perłowej, 11 Listopada i Poniatowskiego. Na utwardzenie czekają wszystkie ulice przeznaczone do tłuczniowania na Rozlazłowie. Są to: Bartnicza, Dewajtis, Medyczna, Nadrzeczna, Połaniecka, Radosna, Spacerowa, Spokojna, Zagłoby, Zieleńcza oraz Rybna. Ostatnia z wymienionych ulic jest najdłuższą z zaplanowanych w tym roku do utwardzenia. Położonych zostanie tam blisko 900 m tłucznia. W Chodakowie na swoją kolej oczekują mieszkańcy: Leśnej, Krzywoustego, Królewskiej, Sadowej, Profilowej, Zalewowej, Wiejskiej oraz Powstańców Warszawy. Za Bzurą tłuczniem wysypane zostaną ulice: Chłopickiego, Chodkiewicza, a także Kasprowicza

Więcej w kolejnej "Ziemi".

Agnieszka Poryszewska

A A A
30.07.2012
godz.19:59
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość