przejdź do Sochaczew.pl
183431 odwiedzin
Telewizja Polska odwiedziła „Azorka”

Wygaszane schronisko „Azorek” odwiedziła ekipa telewizyjna realizująca program „Weterynarze z sercem”, emitowany o godz. 14.30 w niedziele na kanale TVP1. Pracownicy sochaczewskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami wraz z wolontariuszami współpracującymi ze schroniskiem zachęcali do adopcji podopiecznych „Azorka”.

W myśl hasła „Nie kupuj – adoptuj!” jednym z bloków każdego odcinka „Weterynarzy z sercem” jest kącik adopcyjny. W jednym z najbliższych programów poznamy trzech podopiecznych sochaczewskiego schroniska, czekających na adopcję. O codziennej pracy w „Azorku” i sytuacji w jakiej obecnie znajduje się ochronka dla zwierząt, przed kamerami mówiła Danuta Radzanowska z sochaczewskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

- W ostatnich miesiącach zauważamy duży wzrost adopcji psiaków. Piętnaście w czerwcu, piętnaście w lipcu i trzynaście psów w sierpniu mieszkających w „Azorku” znalazło nowe domy. Wielka w tym zasługa   wolontariuszek współpracujących z naszym schroniskiem.   Ogromnie dziękuję Gosi, Jowicie i Monice za serce, które wkładają w swoją pracę – mówiła Danuta Radzanowska. – W schronisku wciąż pozostaje blisko 70 psów czekających na adopcje. Przypominam, że w obecnej lokalizacji schronisko „Azorek” jest w trakcie wygaszania i od 1 września, zgodnie z prawem, nie może przyjmować odławianych psów. Mam nadzieję, że trend na adopcje się utrzyma i w ciągu kilku najbliższych miesięcy jak najwięcej naszych podopiecznych znajdzie nowe domy i kochających ich właścicieli – komentuje Danuta Radzanowska.

Obecnie zgłoszenia o błąkających się bezpańskich psach należy przekazywać telefonicznie do ratusza, pod dwa numery telefonów. W godzinach pracy UM, tj. w poniedziałki od 8.00 do 18.00, a od wtorku do piątku od 8.00 do 16.00, można dzwonić pod numer 862-22-35 wewnętrzny 526 lub 361 (Wydział   Infrastruktury Miejskiej).   Popołudniami, w święta i weekendy zgłoszenia przyjmowane są przez dyżurnego miasta pod całodobowym telefonem interwencyjnym 862-36-82. Opiekę nad bezpańskimi psami zabieranymi z terenu Sochaczewa sprawuje schronisko z Płocka (SUEZ Płocka Gospodarka Komunalna). Na sygnał ratusza pracownicy schroniska w Płocku mają zabierać z ulic błąkające się psy.

Maciej Frankowski

A A A
26.09.2019
godz.07:25
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość