przejdź do Sochaczew.pl
177981 odwiedzin
MOPS integruje rodziny

„Moja rodzina – mój azyl” – pod takim hasłem odbył się w czwartek 6 czerwca piknik w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, który zakończył sochaczewskie Dni Rodziny.

Przypomniał o tym wiceburmistrz Marek Fergiński, jednocześnie dziękując wszystkim miejskim instytucjom, szkołom i organizacjom pozarządowym za włączenie się w obchody. W imieniu rady miejskiej życzenia i podziękowania złożył jej wiceprzewodniczący Edward Stasiak, a do zabawy na pikniku zachęcała dyrektor MOPS – Zofia Berent.

A okazji do zabawy było wiele. Podopieczne Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Załuskowie przedstawiły zabawny, choć podszyty goryczą program „Niewiasta”, za co otrzymały gromkie brawa. Pokazy klubu judo „Siódemka”, pod kierunkiem Janusza Piechny, podziwiali mali i duzi uczestnicy imprezy. Swoje umiejętności zaprezentowali najmłodsi, kilkuletni członkowie zespołu.

Zasad udzielania pierwszej pomocy uczyli ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, a policjanci instruowali, jak zachować bezpieczeństwo w różnych sytuacjach. Chętni mogli także oznakować swój rower, puszczać wielkie bańki mydlane, korzystać z dmuchanego zamku a także wziąć udział w konkursach zorganizowanych przez kadrę MOPS lub pomalować twarz w przeróżne wzory.

MOPS zadbał również o coś dla ciała. Był grill, napoje i słodycze, ale najważniejsze, że były całe rodziny, które podglądały, jak można ciekawie i wspólnie z dziećmi spędzić wolny czas. (sos)

 

A A A
07.06.2019
godz.11:30
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość