przejdź do Sochaczew.pl
145711 odwiedzin
Z półobrotu Hutkowskiego

Zapraszamy 15 czerwca o godz. 17.00 do Klubu Kontrast mieszczącego się w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. 15 Sierpnia 83 na wieczór autorski Tadeusza Hutkowskiego. Będzie to poetycko-aktorskie spotkanie, w ramach którego odbędzie się promocja jego najnowszej książki zatytułowanej „Z półobrotu”. Gościem specjalnym wieczoru będzie aktor teatralny i filmowy, reżyser i scenarzysta – Ignacy Gogolewski, który przeczyta wybrane wiersze sochaczewskiego poety.

Tadeusz Hutkowski to poeta, literat i wieloletni krzewiciel poezji na terenie naszego miasta (i nie tylko). Urodził się w Warszawie, od wielu lat mieszka i pracuje w Sochaczewie. Jego debiut prasowy miał miejsce w 1983 roku. Wiersze Tadeusza Hutkowskiego były publikowane między innymi w internetowym wydaniu „Odry”, w wielu antologiach i almanachach pokonkursowych. Nagradzany w ogólnopolskich konkursach poetyckich i turniejach jednego wiersza. Współzałożyciel Sochaczewskich Wieczorów Literackich, animator spotkań poetyckich w Sochaczewskim Centrum Kultury. Od 2019 roku należy do Związku Literatów Polskich. Wydał dotychczas trzy książki poetyckie: „W milczeniu zbóż” (Nowy Świat, Warszawa 2015), „Między barwami” (Nowy Świat, Warszawa 2011), „Części znamienne” (Nowy Świat, Warszawa 2016). Promocja czwartej, najnowszej książki, pt. „Z pół obrotu” odbędzie się w Klubie Kontrast, w ramach wieczoru autorskiego poety. Gościem specjalnym spotkania będzie znany aktor, reżyser i scenarzysta Ignacy Gogolewski. Artysta przeczyta wybrane wiersze z najnowszej książki T. Hutkowskiego oraz z wcześniejszych jego publikacji.

Najnowszy tomik Tadeusza Hutkowskiego, wydaje się wędrówką o tyle trudną, że znaczeniowe tropy, z pozoru łatwe do wychwycenia, jeśli nie będziemy uważnie wczytywać się „od spodu” – mogą zagonić nas, czytelników – w ślepy zaułek. Uważność, to niezbędny czytelniczy kompas, zwłaszcza, że Hutkowski wyrzuca z siebie emocje, historie, bardzo często obrazki poetyckie – „z półobrotu”. Podmiot liryczny wierszy, niekoniecznie utożsamiany przeze mnie z autorem, z takiej właśnie pozycji oznajmia między innymi światu, że nic nie jest pewne, proste i oczywiste, że nie wierzy we wszystko, w co chciałby wierzyć. Gorzka książka, to prawda, ale smakuje – jak gorzka czekolada, której od zawsze jestem wielbicielką. - napisała Mirka Szychowiak.

Zapraszamy na to wyjątkowe poetycko-aktorskie spotkanie, pełne poezji i aktorskiego słowa, które odbędzie się przy dobrej kawie i herbacie w Klubie Kontrast w Sochaczewskim Centrum Kultury w Boryszewie.

Wstęp wolny.

Iza Strzelecka

A A A
07.06.2019
godz.11:38
 

Zapisz się na newsletter

najnowsze zdjęcia
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość